fbpx
Ciekawe rozwiązania

Ogrodzenie kute – najciekawsze wzory, opinie, porady

• Zakładki: 22


Ogrodzenia metalowe należą do najczęściej wybieranych rodzajów ogrodzeń. Wśród do najciekawszych i cieszących się największym prestiżem należą ogrodzenie kute, które dają wiele możliwości aranżacyjnych.

W tym artykule przestawimy właściwości, jakimi charakteryzują się ogrodzenie kute, opinie na ich temat, ich ceny, najciekawsze wzory, jakie mają nowoczesne oraz tradycyjne ogrodzenie kute, a także cenne porady przy wyborze ogrodzeń kutych do przydomowego ogrodu.

Ogrodzenia kute – najważniejsze informacje

Kute ogrodzenia metalowe – charakterystyka

Ogrodzenia kute wykonuje się z metalu. Nadaje mu się kształt metodą wykuwania. Stop metalu jest w pierwszej kolejności ogrzewany, następnie artystyczny kowal obrabia go przy użyciu specjalnych narzędzi i w ten sposób uzyskiwane są piękne, unikalne wzory. Dostępne są w takiej formie wszystkie elementy ogrodzeń: przęsła kute, bramy kute, kute furtki, a także balustrady na schody, czy balkony. Mamy bardzo bogaty wybór rozwiązań i możemy się zdecydować na proste nowoczesne ogrodzenia kute oraz na tradycyjne wzory z pięknymi zdobieniami, które mogą nawiązywać do sztuki ogrodów francuskich, czy angielskich.

Ogrodzenia kute mogą mieć różne wypełnienia, czyli innymi słowy tralki. Do najpopularniejszych wypełnień należą wypełnienie z profili zamkniętych, wypełnienie z kątowników, wypełnienie ze sztachet metalowych oraz wypełnienie z pełnej stali.

Kute ogrodzenia metalowe – właściwości

Wśród zalet ogrodzeń kutych należy wymienić między innymi ich unikalność. Jako, że są one wykonywane ręcznie, nie sposób, by spotkać dwa ogrodzenia identyczne. Kolejną zaletą kutych ogrodzeń metalowych jest to, że mamy możliwość dowolnej ich modyfikacji. Możemy w sposób indywidualny wybrać typ takiego ogrodzenia, a także jego ozdoby albo całkowicie z nich zrezygnować. Dzięki temu możemy spełniać nasze fantazje aranżacyjne i designerskie. To chyba główny powód, dzięki któremu opinie na temat przęseł ogrodzeniowych wśród użytkowników są takie dobre.

Metalowe ogrodzenia kute możemy również łączyć z innymi surowcami. To również daje wiele możliwości aranżacyjnych. Takie kute furtki, bramy wjazdowe, czy przęsła kute znakomicie komponują się z elementami kamiennymi, ceglanymi oraz drewnianymi. Inną zaletą ogrodzeń kutych jest ich wysoka trwałość. W przeważającej większość przypadków profesjonalni kowale zabezpieczają poszczególne elementy takich ogrodzeń poprzez ocynkowanie ich. Zabieg ten pozwala na zabezpieczenie przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, korozją oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Ponadto, dzięki materiałowi, z jakiego są one wykonane, balustrady, przęsła, furtki, czy też bramy kute odznaczają się dużą solidnością. A to z kolei gwarantuje inną zaletę takiego rozwiązania –bezpieczeństwo. Są one doskonałym zabezpieczeniem przed włamaniem oraz aktami wandalizmu. Wśród walorów estetycznych kutych przęseł ogrodzeniowych należy wymienić przede wszystkim ich wizualną lekkość, brak przytłaczania swoim wyglądem. Dzięki, lekkiemu ażurowemu wykonaniu znakomicie sprawdzają się na małych działkach, dodając im wizualnej przestrzenności oraz lekkości.

Wśród wad ogrodzeń kutych należy przede wszystkim wymienić ich wysoką cenę, która znacznie przewyższa inne rodzaje ogrodzeń. Wśród niedogodności tego rozwiązania można również wymienić to, że ogrodzenie takie nie zapewni nam pełnej prywatności ze względu na prześwitującą, ażurową konstrukcję.

Ogrodzenia kute – ciekawe wzory i rozwiązania

Tradycyjne ogrodzenia kute

Ogrodzenia kute są wykonywane na specjalne zamówienie, jednak dostępnych jest wiele różnych standardowych wzorów. Możemy się zdecydować zarówno na tradycyjne, klasyczne ogrodzenia kute, jak i na proste w formie rozwiązania nowoczesne. Bramy wjazdowe i furtki mogą mieć taką samą formę i wzory jak przęsła ogrodzeń kutych, a mogą się między sobą różnić. Wszystko zależy od naszej fantazji i oczekiwań.

Metalowe ogrodzenia kute sprawdzają się zwłaszcza w przypadku tradycyjnych aranżacji przestrzeni przydomowej. Wzory takich ogrodzeń mogą nawiązywać to tradycyjnej francuskiej, czy angielskiej sztuki ogrodowej. Tradycyjne metalowe ogrodzenia kute mogą także nawiązywać do polskiego stylu dworkowego. Tradycyjne ogrodzenia kute to bogactwo form i zdobień, od prostych form geometrycznych, przez skomplikowane, nieregularne kształty, po motywy roślinne i zwierzęce.

Do najbardziej popularnych wzorów tradycyjnych ogrodzeń kutych należą metalowe bramy, furtki i przęsła wykonane w kształcie łuku, które zwieńczone są elementami zaokrąglonymi. Innym często wybieranym motywem są ogrodzenia z prostymi kształtami geometrycznymi zdobione wijącymi się motywami roślinnymi. Najciekawsze wzory tradycyjnych ogrodzeń kutych zobaczyć możemy w galeriach na stronach internetowych profesjonalnych zakładów kowalskich.

Nowoczesne ogrodzenia kute

Pomimo tego, że ogrodzenia kute najlepiej komponują się jako rozwiązania tradycyjne, możemy także spotkać się z bardzo ciekawymi wzorami prostych nowoczesnych ogrodzeń kutych. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się proste formy geometryczne. Bardzo popularne są prostokąty, kwadraty, romby, a także koła i elipsy.

Wśród nowoczesnych ogrodzeń kutych dużą popularnością cieszą się także nowoczesne nieregularne formy geometryczne. Mamy bardzo wiele możliwości, które możemy wybierać w ofercie producentów, możemy także zdecydować się na nowoczesne ogrodzenia kute, według naszych osobistych wskazówek. Ze wzorami nowoczesnych ogrodzeń kutych zapoznamy się w galeriach stron internetowych zakładów kowalskich.

Ogrodzenia kute – gdzie kupić?

Ogrodzenia metalowe kute dostępne są np. w marketach budowlanych, jak np. Leroy Merlin, Castorama, Obi. Ogrodzenia takie są też oferowane w sprzedaży internetowej, czy w stacjonarnych sklepach ogrodowych. Poza tym można je zamówić u kowali – to najlepsze rozwiązanie, aby nabyć płot kuty idealnie do swoich potzreb.

Ogrodzenie kute to bardzo eleganckie, ale i kosztowne rozwiązanie. Ogrodzenia takie mają bardzo wiele zalet, co niestety wiąże się z ich wysoką ceną. Metalowe ogrodzenia kute cechują się solidnością, trwałością, co sprawia, że skutecznie ochronią nas przed włamywaczami, czy aktami wandalizmu, a ponadto będą służyć przez długie lata. Dzięki temu, że są wykonywane ręcznie przez doświadczonych kowali artystycznych mamy możliwość wyboru wzorów, zdobień oraz najmniejszych szczegółów.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
223 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *