fbpx
Ciekawe rozwiązania

Ogrodzenia z siatki krok po kroku – rodzaje, opinie, porady

• Zakładki: 16


Grodzenie terenu to jeden z najważniejszych sposobów na zapewnienia sobie oraz bliskim bezpieczeństwa, a także poczucia prywatności. Współcześnie dostępnych jest wiele rodzajów ogrodzeń, a wciąż dużą popularnością cieszą się płoty siatkowe tanie ogrodzenia wykonane z drutu stalowego i odpowiednio wykończone.

Ogrodzenia z siatki – charakterystyka

Popularność płotów wykonanych z siatki jest wciąż wysoka, a to z uwagi na kilka czynników. Wśród nich wymienić trzeba m.in. niską cenę w porównaniu do innych materiałów na ogrodzenia. Inną zaletą jest też prostota konstrukcji i łatwość w montażu. Z powodzeniem można wykonać montaż takiego płotu siatkowego samodzielnie, a to dodatkowo obniża koszt inwestycji. Może pełnić rolę płotu tymczasowego, ochrony przed zwierzętami, ale też ostatecznego ogrodzenia posesji. Płot z siatki można postawić nawet na trudnych i nierównych terenach. Wszelkie uszkodzenia takiej siatki drucianej można szybko naprawić. Ponadto płot siatkowy można bez problemu dowolnie przedłużać lub skracać oraz uzupełniać wszelkie ubytki.

Rodzaje ogrodzeń z siatki

Siatka druciana ogrodzeniowa niezabezpieczona szybko może pokryć się rdzą. W związku z tym warto zastosować siatkę:

  • powlekaną – jej otoczka wykonana jest z polichlorku winylu, tworzy ona skuteczną warstwę, któa chroni drut stalowy przed czynnikami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi, dzięki zastosowaniu tworzywa sztucznego, dostępne są różne kolory takiej siatki, a najczęściej stosuje się odcienie zieleni, czerni czy szarości, na PCV mogą się jednak pojawić odbarwienia lub drobne pęknięcia;
  • ocynkowaną – jest ona pokryta warstwą cynku, na jej powierzchni powstaje warstwa, skutecznie chroniąca, lecz nie można uzyskać bardzo szerokiej gamy barw.

Siatki ogrodzeniowe można też podzielić ze względu na sposób ich wykonania:

  • z drutów nie połączonych ze sobą na sztywno – charakteryzują się mniejszą sztywnością, takie ogrodzenie powinno być właściwie naciągnięte oraz wspomagane drutami naciągowymi znajdującymi się na trzech poziomach wysokości;
  • siatka zgrzewana – jest ona sztywniejsza, a to dzięki trwałym połączeniom przy użyciu drutów zgrzewanych, montaż takiej siatki jest łatwiejszy, gdyż nie wymaga to mocnego jej naciągnięcia ani dodatkowych wzmocnień, prezentuje się ona lepiej w porównaniu do siatki plecionej.

Ogrodzenia z siatki – o tym trzeba wiedzieć

Ogrodzenie z siatki w stalowych ramach to rozwiązanie praktyczne oraz niedrogie. Płot siatkowy nie wygląda co prawda nowocześnie, lecz dopasuje się do domów w każdym stylu. Rodzaj siatki i podmurówka mają znaczący wpływ na cenę. Jeśli jednak płot ten ma być tymczasowy, to nie trzeba zwykle stosować materiałów najwyższej jakości.

Dodatkowe elementy jak: furtka, brama wjazdowa czy np. daszki są wyceniane zgodnie z projektem. W przypadku inwestycji w tymczasowy płot z siatki nie ma również konieczności wykonania podmurówki. Jeżeli jednak planowane jest wykonanie ogrodzenia z siatki jako docelowego, to dobrze ją wybudować. Do wykonania ogrodzenia siatkowego z podmurówką, trzeba przygotować fundamenty na głębokości co najmniej 1 m. Zabezpiecza to teren przed gryzoniami i innymi zwierzętami oraz chroni słupki przed wodą i działaniem wilgoci.

Ogrodzenia z siatki dostępne są w internetowych oraz stacjonarnych sklepach dom-ogród. Można je nabyć także w marketach budowlanych jak np. Castorama, Obi czy Leroy Merlin.

Więcej pomysłów związanych z domem i ogrodem znajdziesz na: Archiwnętrze.pl

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
40 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *