fbpx
Majsterkowanie i remonty

Odśwież swój dom na wiosnę. Wykorzystaj farby poliwinylowe

• Zakładki: 55 • Komentarz: 1


Wraz z nadejściem wiosennej pogody, wielu z nas coraz chętniej spędza czas poza domem. Warto wykorzystać te chwile do odnowienia budynku po zimie. Poza naprawą ewentualnych ubytków dobrym pomysłem będzie też na przykład zmiana koloru elewacji albo ogrodzenia. Aby efekt był naprawdę dobry, warto zdecydować się na sprawdzone produkty do malowania. Właśnie takie są farby poliwinylowe. Sprawdź, jak je wykorzystać i dlaczego będą doskonałym wyborem.

Farby poliwinylowe – charakterystyka

Farby poliwinylowe to zawiesiny stworzone z połączenia pigmentów i specjalistycznych wypełniaczy w żywicy poliwinylowej. Taki skład sprawia, że produkt ten ma właściwości antykorozyjne, czyli chroniące metalowe powierzchnie przed stopniowym niszczeniem, do którego dochodzi na skutek działania środowiska zewnętrznego.

Zawiesina wykazuje dużą przyczepność do podłoża, co ma znaczenia już na etapie aplikacji. Matowość farb poliwinylowych sprawia, że stanowią one produkt nadający się do dekoracji elementów ocynkowanych. Co ważne, farby i emulsje poliwinylowe można nakładać bez konieczności wcześniejszego gruntowania. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia pracę i skraca czas jej trwania.

Farby poliwinylowe – zastosowanie

Farby poliwinylowe typu Anvi-Dach można wykorzystywać do zdobienia i zabezpieczania wszystkich powierzchni ocynkowanych w domu i ogrodzenie. Doskonale nadadzą się one do pokrycia bram czy płotów, ale znajdą zastosowanie również na ocynkowanych dachach czy rynnach. Taka różnorodność sprawia, że farby poliwinylowe są produktem uniwersalnym podczas wiosennych remontów.

Farby poliwinylowe na dach – odnowa domu

Jeśli marzysz o zmianie wizerunku domu, nie musisz koniecznie przemalowywać elewacji. Ciekawym rozwiązaniem będzie pokrycie nowym kolorem powierzchni dachu. Dzięki właściwościom farby poliwinylowej Anvi-Dach zabezpieczysz dach oraz zmienisz jego barwę.

Taki zabieg sprawi, że Twój dom zyska po zimie całkiem nowych charakter. Z pewnością nikt nie przejdzie obok niego obojętnie.

Pomaluj farbą poliwinylową ogrodzenie – zadbaj o detal

Farbą poliwinylową możesz też pokryć powierzchnię ogrodzenia i bramy. Dobierz odcień pasujący do pozostałych elementów w ogrodzie i ciesz się nową wersją swojego podwórka.

Malując ogrodzenie farbą poliwinylową, zyskujesz natychmiastowy efekt dekoracji i ochrony. I takie właśnie powinny być wiosenne zmiany: efektowne i z pomysłem.

Zalety farb poliwinylowych

Jedną z głównych zalet farb poliwinylowych jest łatwość ich aplikacji. Emalie poliwinylowe można bez trudu nałożyć na przykład na wcześniejsze warstwy produktów. Poza tym farby poliwinylowe mają właściwości nie tylko dekoracyjne. Produkty te zabezpieczają pokryte nim powierzchnie przed uszkodzeniem w efekcie uderzenia lub stłuczenia.

Wybierając farby poliwinylowe, takie jak Anvi-Dach dodatkowo chronimy parapety, dachy czy ogrodzenia przed działaniem wysokich i zmiennych temperatur. Farba pozostaje też odporna na działanie opadów atmosferycznych, w tym także kwaśnego deszczu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą SiD Coating’s.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
43 wyświetlenia
bookmark icon

One thought on “Odśwież swój dom na wiosnę. Wykorzystaj farby poliwinylowe

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *