fbpx
Mała architektura

Mała architektura miejska – sposób na zmianę otoczenia

• Zakładki: 26


Mała architektura miejska wpływa na walory wizualne przestrzeni. Jednak jest także jej funkcjonalnym uzupełnieniem. W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie architekturę miejską bez ławek czy koszy na śmieci. Przeczytaj artykuł, który dokładnie zobrazuje, czym jest mała architektura.

Mała architektura miejska – czym właściwie jest?

Obiekty małej architektury miejskiej muszą być niewielkich rozmiarów oraz ich obecność nie może przeszkadzać mieszkańcom. Zazwyczaj są to elementy architektury ogrodowej albo parkowej, a rzadziej kultu religijnego. Mała architektura miejska pozwala na dobre zagospodarowanie przestrzeni oraz na utrzymanie porządku. Aranżacja przestrzeni publicznej wcale nie jest prostym zadaniem. Każdy detal ma znaczenie oraz wszystko musi być dokładnie zaprojektowane. Elementy małej architektury miejskiej mogą pojawić się jedynie w takich miejscach publicznych, gdzie wyrażono na to zgodę.

Elementy małej architektury pozwalają na zachowanie jednorodności stylistycznej w danym miejscu. Poza tym wpływają na komfort mieszkańców. Architektura miejska to dobrze zaplanowane meble miejskie, ławki parkowe, kosze miejskie, krzesła parkowe czy stojaki rowerowe.

Ławki parkowe – potrzebny element przestrzeni miejskiej

Ławki miejskie to jeden z najczęściej wybieranych mebli, który wykorzystuje się w przestrzeni miejskiej. Znajdą one swoje zastosowanie w parkach, ścieżkach rowerowych czy w centrach miast i miasteczek. Drewniane modele wraz ze stalowym stelażem to solidne rozwiązanie, które jest często wybierane, aby urozmaicić przestrzeń miejską, Takie ławki idealnie wkomponują się, ze względu na swój uniwersalizm. Ławki to dobry wybór do małego oraz większego miasta. Na pewno tu i tu spotkają się z dużą użytecznością ze strony mieszkańców. Dodatkowo można je umieścić w różnych częściach miasta. Ławki miejskie można dostosować do stylu, w jakim zaprojektowane jest miasto. Nowoczesne elementy jak ławki z wyróżniającym się oparciem lub zwykłe bez oparcia. Wiele modeli znajdziemy na  https://ratanland.pl/architektura-miejska/lawki-parkowe/

Krzesła parkowe, dzięki którym zmieni się przestrzeń publiczna 

W dzisiejszych czasach aranżacja przestrzeni wygląda zupełnie inaczej niż jeszcze parę lat wstecz. Elementy wchodzące w skład małej architektury mają zapewnić miły odpoczynek na świeżym powietrzu. Krzesła parkowe stają się coraz popularniejszym dodatkiem w takiej przestrzeni. Są to wytrzymałe produkty, które mają solidne oraz wygodne siedzisko. Tak samo jak ławki są odporne na zniszczenia mechaniczne i atmosferyczne.  Można do nich dobrać pasujące leżaki miejskie, które również zapewniają niesamowity komfort. Krzesła parkowe znajdziemy na  https://ratanland.pl/architektura-miejska/krzesla-parkowe/.     

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
42 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *