fbpx
Aranżacja wnętrz

Jak zaaranżować sypialnię – pomysły

• Zakładki: 107


Aranżacja naszej przestrzeni do życia to zawsze duże wyzwanie. Z jednej strony chcemy, aby wnętrza pokoi odpowiadały nam wizualnie i wpisywały się w naszą estetykę, ale z drugiej muszą być również funkcjonalne i ułatwiać nam życie na co dzień. Szczególnym miejscem, w którym musimy połączyć te dwa aspekty, jest sypialnia. Jak ją urządzić, aby spełniała nasze wymagania? Czego potrzebuje mała sypialnia, czego duża, a czego sypialnia na poddaszu?

1. Aranżacja sypialni – podstawy

2. Przytulna sypialnia w stylu skandynawskim – jakie wyposażenie wybrać?

3. Aranżacje sypialni na wzór vintage – kiedy się sprawdzą?

4. Styl loftowy przy aranżacji sypialni – dla kogo się nadaje?

Aranżacja sypialni – podstawy

Dobrze zagospodarowana przestrzeń w sypialni to przede wszystkim gwarancja dobrego, pełnowartościowego odpoczynku. Niezależnie od tego, czy mamy do dyspozycji mało, czy dużo przestrzeni, powinniśmy podzielić ją w sposób mądry – tak, aby pokój przede wszystkim spełniał swoją funkcję zapewnienia nam prywatności i komfortu, ale również aby wizualnie się nam podobał i dobrze zgrywał z wystrojem pozostałej części domu lub mieszkania. Najbardziej podstawowym aspektem sypialni jest oczywiście łóżko, które powinno być dość duże, by umożliwić nam spokojne wyciągnięcie się na całą długość. Nie możemy zapomnieć również o podstawowych meblach, jak na przykład szafki nocne, a także oświetleniu, które nada przestrzeni przytulnego, relaksującego wyglądu.

Przytulna sypialnia w stylu skandynawskim – jakie wyposażenie wybrać?

Styl skandynawski to dobry wybór dla osób lubiących naturalne materiały i stylistyczne nawiązanie do piękna natury. Nowoczesna sypialnia wykonana w tego rodzaju aranżacji będzie jasna i stonowana. Jest to dobry wybór do niewielkich przestrzeni, ponieważ wykorzystując drewno, len, wiklinę i inne naturalne materiały możemy bezproblemowo rozjaśnić pomieszczenie i uzyskać efekt przytulnego wnętrza. Co więcej, jeżeli zdecydujemy się na wysokiej jakości meble i wyposażenie, będziemy się nim cieszyć przez długi czas – są one bowiem bardzo wytrzymałe, o ile tylko odpowiednio o nie zadbamy.

Aranżacje sypialni na wzór vintage – kiedy się sprawdzą?

Styl vintage to gratka dla osób lubiących design z dawnych lat. Możemy zdecydować się na jego dwie odsłony: retro, gdzie wybierzemy wyposażenie tylko wyglądające na to pochodzące z dawnych lat lub vintage, gdzie faktycznie przyjdzie nam poszukać autentycznie starych mebli i dodatków. W tego typu aranżacji będą dominować kolory pastelowe lub pudrowe, a także materiały takie, jak drewno, naturalne tkaniny i metal. Jeżeli interesuje nas biała sypialnia, również możemy wykorzystać elementy stylu vintage do uczynienia przestrzeni bardziej atrakcyjną wizualnie.

Styl loftowy przy aranżacji sypialni – dla kogo się nadaje?

Sty loftowy odnosi się do przestrzeni, które kiedyś miały inne przeznaczenie, a dopiero z czasem zostały zaaranżowane na pomieszczenia mieszkalne. Jeżeli lubimy drewno, szkło, metal i cegłę, odnajdziemy się w podobnej stylistyce. Aranżację sypialni w stylu loftowym będą również cechować odsłonięte grzejniki i rury – wszystko po to, by nadać wnętrzu jak najbardziej industrialny wygląd. Świetnie sprawdzi się tu łóżko metalowe i odpowiednio dobrana szafka nocna. W stylu wnętrza będzie również miejsce na gołe belki sufitowe, jeżeli mamy możliwość je odsłonić. Loft to opcja dla osób lubiących nowoczesność i surowy wygląd przestrzeni dookoła siebie. Sprawdzi się on zarówno w przypadku dużej, jak i małej sypialni.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
132 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *