fbpx
Różne

Jak usunąć plamy z oleju?

• Zakładki: 11


Kostka brukowa, z której zbudowałeś swój podjazd, narażona jest na różne zanieczyszczenia pogarszające jej estetykę i właściwości użytkowe. Ścisłe podium stanowią olej silnikowy i smar. Na szczęście ich usuwanie z podjazdu i ścieżek wokół domu nie musi być ani trudne, ani żmudne. Sprawdź, jak pozbyć się problemu.

Usuwanie plam z oleju

Wybór metody usuwania plam zależy od tego, czy mamy do czynienia z kostką brukową zaimpregnowaną, czy też niezaimpregnowaną. W przypadku pierwszej wersji prawdopodobnie wystarczy ci wąż do podlewania i szorstka gąbka. W miarę świeżą plamę spłucz wodą, a pozostałości usuń przy pomocy gąbki. Jeśli plama jest zaschnięta, zamień wąż na myjkę ciśnieniową.

Jak usuwać plamy z kostki nieimpregnowanej

Z kostką brukową, która z powodu jakiegoś niedopatrzenia nie została zaimpregnowana, niestety nie pójdzie tak łatwo. Zabrudzenia mogły wniknąć w głąb kostki, doprowadzając do powstania nieestetycznych i niestety trwałych przebarwień.  Jeśli plamy są świeże, można spróbować wywabić plamę silnym strumieniem wody z myjki ciśnieniowej wraz ze środkiem czyszczącym. Dobrym sposobem jest wysypanie piasku na plamę z oleju. W ten sposób zapobiegniesz przedostawaniu się oleju w głąb kostki. Po zabiegu musisz umyć podłoże. Starsze plamy z oleju można spróbować usunąć za pomocą palnika gazowego. Nie polecamy jednak tego rozwiązania osobom bez wprawy. Jest to po prostu niebezpieczne. Ponadto dość ryzykowna metoda może powodować przebarwienia kostki brukowej. Jeśli olej długo zalegał na kostce, musisz zwrócić się w stronę środków chemicznych. Innego wyjścia nie ma.

Usuwanie plam olejowych – jaki środek wybrać?

Na rynku znajdziesz wiele środków, które są przeznaczone do usuwania plam z oleju i smaru z kostki brukowej, płytek i powierzchni betonowych. Są to preparaty głęboko penetrujące, które pozwolą rozprawić się z zabrudzeniami w kilka minut. Po oczyszczeniu powierzchni z mchów i porostów niewielką ilość preparatu nanosi się na plamę. Gdy po kilku minutach pojawi się na niej biały osad, będzie to znak, że możesz wyczyścić zabrudzoną powierzchnię szorstką gąbką lub szczotką. Teraz wystarczy całość spłukać wodą i gotowe!

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
30 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *