fbpx
Aranżacja wnętrz

Instrukcja, jak zabudować wannę – płyty gk

• Zakładki: 9


Obudowa z płyt kartonowo-gipsowych to optymalne rozwiązanie, jeśli zastanawiasz się, jak zabudować wannę półokrągłą, czy owalną. Sprawdza się także przy wannach prostokątnych i narożnych.

Do wanien o zaokrąglonych kształtach wybieraj profile z nacięciami, które możesz dopasować do kształtu wanny. Wyznacz na podłodze linie, wzdłuż których przebiegać będą ścianki obudowy, powinny być one jednak cofnięte o około 2,5 cm w głąb wanny. Zabudowę wanny z płyt gipsowo-kartonowych wykonuj, gdy wanna już jest zamontowana. Wzdłuż tej linii ustawisz stelaż.

Następny etap prac to docięcie profili i ich połączenie. W ten sposób postanie stelaż. Profile zamocuj do podłogi wzdłuż zaznaczonych wcześniej linii, a następnie w podobny sposób wykonaj górne poprzeczki stelaża – powinny być identyczne jak te dolne. Następnie połącz ze sobą górne i dolne profile przy użyciu ram z listewek. Ramy połącz także ze sobą i przykręć do ścian. Kolejny etap to docięcie płyt gipsowo-kartonowych na odpowiedni wymiar i ich przykręcenie do rusztu. Pamiętaj, aby pozostawić w jednej z płyt miejsce na otwór rewizyjny – najlepiej wielkości pojedynczego kafla.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
12 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *