fbpx
Ciekawe rozwiązania

Hydroizolacja – co trzeba o niej wiedzieć?

• Zakładki: 18


Poprawnie wykonana hydroizolacja chroni pomieszczenia i całe budynki przed negatywnymi skutkami zbierania się wilgoci. Aby spełniała ona swoją funkcję, musi być wykonana „zgodnie ze sztuką”, z zastosowaniem wysokiej jakości materiałów. Dlaczego hydroizolacja jest tak ważna i o czym trzeba pamiętać, wykonując ją w poszczególnych pomieszczeniach?

Hydroizolacja – dlaczego jest taka ważna?

Nadmierna wilgoć, która nie zostaje w żaden sposób odprowadzona, przyczynia się do szybkiego rozwoju grzybów i pleśni. Te chorobotwórcze drobnoustroje to problem nie tylko estetyczny, a przede wszystkim zdrowotny. Ponadto wilgoć prowadzi do uszkodzeń poszczególnych elementów konstrukcyjnych i wykończeniowych. Płyty K-G pęcznieją, pękają, w wyniku czego odpadają lub kruszeją położone na nich płytki, z kolei w konstrukcjach żelbetonowych wilgoć jest przyczyną szybko postępującej korozji prętów. Hydroizolacja jest najlepszą profilaktyką przed powyższymi problemami – stanowi zabezpieczenie przed nieestetycznymi konsekwencjami gromadzenia się wilgoci, przed groźną dla zdrowia korozją biologiczną, a także przed mechanicznymi uszkodzeniami ścian i całych konstrukcji.

Hydroizolacja – na co trzeba zwrócić uwagę?

Aby hydroizolacja była skuteczną ochroną przed wilgocią, musi zostać wykonana we właściwy sposób. Należy korzystać wyłącznie z wysokiej jakości materiałów hydroizolacyjnych. Doskonale sprawdzają się całe systemy. Wybierając je, należy pamiętać, by nie łączyć produktów różnych producentów. Kluczowe jest również zastosowanie poszczególnych materiałów izolacyjnych zgodnie z przeznaczeniem i instrukcją producenta. Dzięki temu wykonana hydroizolacja będzie nam służyć wiele lat, chroniąc przed nieprzyjemnymi konsekwencjami gromadzenia się wilgoci i wody.

Fot. Shutterstock.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
12 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *