fbpx
Ciekawe rozwiązania

Grillowanie na tarasie i w ogrodzie: inspiracje

• Zakładki: 18


W sezonie wiosenno-letnim każdy jak najwięcej czasu chce spędzać na świeżym powietrzu. Jednym z najprzyjemniejszych sposobów na spędzenie letniego popołudnia i wieczora w weekend jest grill w gronie rodziny i znajomych. Grillować można wszędzie, a do najlepszych miejsc na zorganizowanie grilla jest taras.

Aranżacja tarasu z kącikiem grillowym

Taras to miejsce, w którym można nie tylko raz na jakiś czas grillować, ale także urządzić tak kącik na grilla. To miejsce, w którym będzie znajdował się grill, a także meble tarasowe, na których będzie można usiąść przy grillu, czy zjeść kiełbaską albo stek z grilla, a także dodatki, narzędzie przydatne do obsługi grilla. Jeśli chodzi o sposób ogrzewania, wyróżnia się kilka rodzajów grilli:

  • grill węglowy,
  • grill gazowy,
  • grill elektryczny.

Ciekawym rozwiązaniem na tarasowy kącik grillowy jest również grill z wędzarnią.

Wyposażenie kącika grillowego w ogrodzie – meble i akcesoria

Przydomowy ogród to również świetne miejsce na urządzenie kącika grillowego. O czym warto wspomnieć, to ogrodowy kącik grillowy daje możliwość zastosowania większego grilla niż taras. Jeśli chodzi o materiał, z jakiego grill ogrodowy jest wykonany wyróżnia się:

  • grill betonowy,
  • grill z kamienia,
  • grill metalowy.

W ogrodowym kąciku grillowym powinny znaleźć się również krzesła i stół ogrodowy. Bardzo dobrym pomysłem jest również zastosowanie zadaszenia – wiaty ogrodowej oraz wieszaka na akcesoria do grilla.

Nowoczesny grill na tarasie – grill gazowy

Jeśli jednak decyzja pada na urządzenie kącika grillowego na tarasie, najlepszym rozwiązaniem tam będzie grill gazowy. Wyglądem przypomina on do złudzenia grill węglowy, natomiast potrawy na nim ogrzewa się za pomocą gazu. Jako, że grill gazowy zasilany jest gazem, musi być podłączony do źródła gazu. Może nim być np. butla gazowa. Przygotowywanie potraw na grillu gazowym przebiega tak samo jak na grillu węglowym, a kiełbasa i stek z grilla gazowego smakują tak samo jak z węglowego.

Jadalnia na świeżym powietrzu – tego nie może w niej zabraknąć

Jak już potrawy z grilla są przygotowane, czas je spożyć. Można to oczywiście zrobić na stojąco nad grillem albo usiąść w domu przy stole, jednak wówczas traci się cały urok grillowania. Do spożycia potraw, czy żeby po prostu sobie posiedzieć przy grillu, konieczne będą meble ogrodowe. Najlepiej do tego celu sprawdzi się długi stół ogrodowy, do którego można dostawić krzesła lub ławki ogrodowe. Dobrym pomysłem są także wieszaki i szafki ogrodowe, gdzie umieścić można grill i akcesoria do grilla. Przed deszczem ochroni wiata lub altana.

Grill na tarasie i w ogrodzie – gdzie kupić wyposażenie?

Wszelkie rodzaje grilli dostępne są w marketach budowlanych, np. w Obi, Castoramie, Bricomarche, Bricomanie czy Leroy Merlin. W marketach możesz kupić także wszelkie meble ogrodowe, które będą potrzebne do urządzenia kącika grillowego. Grilli i pozostałych elementów wyposażenia można też szukać w sklepach ogrodowych – zarówno tych internetowych, jak i stacjonarnych.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
24 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *