fbpx
Aranżacja wnętrz

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe – o czym trzeba wiedzieć?

• Zakładki: 17


Wśród drzwi balkonowych coraz większą popularnością cieszą się drzwi balkonowe dwuskrzydłowe. Takie podwójne drzwi sprawdzają się zwłaszcza w przypadku domów jednorodzinnych z dużymi balkonami oraz tarasami, czy z przestronnymi wyjściami na ogród.

Drzwi tarasowe dwuskrzydłowe to także świetne rozwiązanie w przypadku mieszkań i apartamentów w dużymi tarasami lub balkonami. Zapoznamy się z najważniejszymi zagadnieniami z zakresu drzwi na taras i balkon.

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe – najważniejsze informacje

Okna i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe rozwierne lub rozwierno uchylne to taki rodzaj okien na taras i balkon, który charakteryzuje się tym, że występują w nich dwa skrzydła rozwierne, które zamykają się do siebie: skrzydło lewe i skrzydło prawe. To rozwiązanie stosowane często w urządzaniu wyjścia na taras, balkon, czy do ogrodu, w przypadku domów jednorodzinnych i dużych mieszkań i apartamentów. Dwuskrzydłowe okna tarasowe mogą być wykonane z PCV, z aluminium lub drewna. Spotykamy drzwi dwuskrzydłowe na balkon i taras ze słupkiem i bez słupka. Dobrym dodatkowym zabezpieczeniem dla przestrzeni z oknami i drzwiami tarasowymi i balkonowymi dwuskrzydłowymi są rolety zewnętrzne, na przykład antywłamaniowe rolety zewnętrzne.

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe – rodzaje ze względu na materiał

Okna i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe z PCV

Wśród drzwi i okien tarasowych dwuskrzydłowych najbardziej popularne są te, które są wykonane z PCV. Okna i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe z tworzyw sztucznych są stosunkowo odporne na różnego rodzaju zadrapania i porysowania. Okna balkonowe dwuskrzydłowe z PCV są także odporne na inne uszkodzenia mechaniczne. Okna na taras z PCV Są stosunkowo tanie, a utrzymanie ich w czystości nie stanowi problemu.

Okna i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe drewniane

Okna i drzwi tarasowe dwuskrzydłowe mogą być także wykonane z drewna. Najczęściej spotykanymi gatunkami drewna wykorzystywanymi do ich produkcji są gatunki rodzime drewna, głównie sosna lub dąb. Choć można również spotkać okna i drzwi tarasowe dwuskrzydłowe wykonana z egzotycznych gatunków drewna. Najważniejszym zaletami, jakie mają podwójne okna tarasowe drewniane są duża trwałość i odporność na czynniki atmosferyczne. Jednak takie podwójne okna na taras, pomimo tego, że zawsze odpowiednio zaimpregnowane, wymagają ciągłego dbania i pielęgnacji.

Okna i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe aluminiowe

Okna i drzwi tarasowe dwuskrzydłowe mogą być również wykonane z aluminium. To rozwiązanie odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne, praktyczne. Niestety aluminiowe okna i drzwi tarasowe dwuskrzydłowe, mogą się łatwo dorysowywać i odkształcać, a wówczas naprawa musi obejmować wymianę dużych części takich okien.

Drzwi balkonowe dwuskrzydłowe – rodzaje ze względu na sposób otwierania

Okna i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe ze słupkiem

Wśród podstawowych rodzajów okien i drzwi tarasowych dwuskrzydłowych spotkać możemy drzwi tarasowe dwuskrzydłowe ze słupkiem. Tego typu drzwi na balkon charakteryzuje słupek, będący niejako częścią ościeżnicy takich drzwi. W przypadku takich drzwi balkonowych skrzydła ruchome zamykają się przylegając do tego słupka. Takie rozwiązanie sprawia, że do pewnego, solidnego ich zamknięcia nie potrzebne są żadne dodatkowe rozwiązania. W takich oknach tarasowych na dole zwykle występuje próg o wysokości ok. 5 cm, choć można się spotkać z niższymi progami o wysokości ok. 2 cm.

Okna i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe bez słupka

Można także spotkać drzwi balkonowe dwuskrzydłowe bez słupka. W przypadku tego rodzaju drzwi podwójnych na taras, balkon, ich skrzydła zamykają się nachodząc na siebie. Tego rodzaju drzwi tarasowe dwuskrzydłowe bez słupka, potrzebują więc dodatkowych zabezpieczeń, zatrzasków przy zamykaniu. Na dole znajduje się próg o wysokości do 5 cm, choć można spotkać się także z niższymi progami o wysokości ok. 2 cm.

Okna i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe otwierane na zewnątrz

Kolejnym, mniej typowym rodzajem drzwi okien dwuskrzydłowych na taras i balkon są podwójne drzwi otwierane na zewnątrz. Dzięki temu rozwiązaniu nie otwarte drzwi na zajmują miejsca wewnątrz pomieszczeń. Podwójne drzwi tarasowe otwierane na zewnątrz to także dobre zozwiąznie, gdy chcemy otworzyć przestrzeń salonu, czy innego pomieszczenia w domu na ogród. Drzwi balkonowe otwierane na zewnątrz sprawdzają się także w przypadku apartamentów z dużymi tarasami.

Okna i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe z zamkiem

Czasami okna i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe otwierane na zewnątrz lub do wewnątrz zdobi dodatkowa klamka do drzwi balkonowych. Możemy bowiem zdecydować się na podwójne drzwi tarasowe z zamkiem. Takie balkonowe drzwi dwuskrzydłowe z zamkiem i zewnętrzna klamka do drzwi balkonowych do doskonałe rozwiązanie szczególnie w przypadku domów jednorodzinnych, gdy drzwi te prowadzą do ogrodu. Można korzystając z takich drzwi z zamkiem wyjść z domu na ogród, a później daleko w świat, zamykając oczywiście wcześniej domostwo. Taka klamka do drzwi balkonowych z zamkiem to idealny sposób, aby połączyć drzwi do ogrodu z drzwiami wejściowymi do domu.

Okna i drzwi balkonowe dwuskrzydłowe to bardzo praktyczne i dobre aranżacyjnie rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się zarówno w domach jednorodzinnych z obszernymi tarasami i balkonami, a także jako wyjście do ogrodu. Okna i drzwi tarasowe dwuskrzydłowe mogą występować w formie ze słupkiem lub bez słupka. Nietypowym rozwiązaniem są okna i drzwi tarasowe dwuskrzydłowe, otwierane na zewnątrz. Można się także spotkać z takimi drzwiami balkonowymi dwuskrzydłowymi z zamkiem, które można zamykać od zewnątrz. Tarasowe drzwi i okna podwójne wykonane mogą być z PCV, drewna lub aluminium.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
17 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *