fbpx
Ekologia OZE

Dlaczego warto zainstalować rekuperację w domu w Pruszkowie?

• Zakładki: 43


Ekologiczne rozwiązania budowlane coraz śmielej przebijają się do świadomości mieszkańców współczesnych miast. Wielu z nas decyduje się na przykład na instalację paneli fotowoltaicznych i wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii w życiu codziennym. Stosunkowo nowym udogodnieniem jest montaż systemu rekuperacji. Co sprawia, że cieszy się on rosnącym zainteresowaniem mieszkańców domów jednorodzinnych? Z pewnością znaczenie mają liczne zalety, które wynikają z użytkowania wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Poznaj je i zaplanuj montaż rekuperacji w swoim domu.

Wentylacja rekuperacyjna – co to takiego?

Nieodzownym etapem budowy domu jest zaplanowanie i montaż systemu wentylacyjnego. Bez względu na to, do jakich celów będą wykorzystywane poszczególne pomieszczenia, należy zapewnić w nich stałą wymianę powietrza. Tylko w ten sposób będzie można zadbać o dobre samopoczucie mieszkańców i ich bezpieczeństwo.

W przeciwieństwie do znanej dotychczas wentylacji grawitacyjnej, rekuperacja jest formą ekologicznej wymiany powietrza. Jej działanie opiera się na różnicy temperatur na zewnątrz i w budynku, a także na różnej wysokości ciśnienia. Wykorzystując te dwa w pełni naturalne czynniki, rekuperacja zapewnia właściwą wymianę gazów w całym domu.

Zalety instalacji rekuperacji w domu w Pruszkowie

Wybór ekologicznej formy wentylacji domu to ulga nie tylko dla natury, ale także dla portfeli mieszkańców. Dzięki możliwości odzyskiwania ciepła z pochodzącego z pomieszczeń powietrza, znacznie spada wysokość rachunków za ogrzewanie. Co więcej, montaż rekuperacji w domu w Pruszkowie zapobiega niepotrzebnej utracie ciepła i stratom energetycznym. Choć na pozór może się to wydawać niewielką oszczędnością, w perspektywie roku można zgromadzić naprawdę dużą sumę.

Instalacja rekuperacji w Pruszkowie niesie ze sobą również korzyści zdrowotne. Zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym powietrze w miastach staje się zanieczyszczone. Wietrząc pomieszczenia w tradycyjny sposób, poprzez otwarcie okien, ryzykujemy wpuszczeniem do domu dużej ilości spalin. Mogą się one okazać niebezpieczne dla naszego zdrowia, jednak tej sytuacji można uniknąć. Wystarczy zaplanować instalację systemu rekuperacji, który zadba o wymianę brudnego powietrza na świeże w bezpieczny sposób. Bez względu na to, czy mieszkasz w centrum wielkiego miasta, czy jesteś właścicielem domu w Pruszkowie, decyzja o montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła to dobry pomysł.

Ekologiczna wentylacja domu to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań, jakie proponuje obecne budownictwo. Wiele firm oferuje swoim klientom przy okazji również specjalistyczny audyt termowizyjny. Pozwala on sprawdzić, jak wysoki jest stopień izolacji budynku. Czynnik ten ma szczególne znacznie podczas planowania montażu rekuperacji w domu.

Artykuł powstał we współpracy z Centrum Rekuperacji.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
30 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *