fbpx
Aranżacja wnętrz

Dlaczego warto wybrać najwyższej jakości ekskluzywne podłogi drewniane do nowoczesnych wnętrz?

• Zakładki: 7


Wykończenie podłóg w domu czy mieszkaniu wymaga zastosowaniu materiału trwałego, odpornego na uszkodzenia, a jednocześnie reprezentacyjnego. Ważne jest także to, by łatwo można było utrzymać podłogę w czystości. Wszystkie te kryteria mogą spełniać podłogi drewniane. Dlaczego warto wybrać te najwyższej jakości?

Podłogi drewniane – zachwyć się rysunkiem słoi 

Drewno jest materiałem, które zachwyca swoim pięknem i unikalnością. Można je też wykorzystać do wykończenia podłóg i w ten prosty sposób uzyskać naprawdę świetny efekt. Ekskluzywne podłogi drewniane zachwycają ponadczasowym charakterem, ale też pięknem. Są synonimem luksusu oraz dobrego gustu. Podłogi z drewna charakteryzują się trwałością i mogą służyć przez wiele lat. Do tego są wytrzymałe oraz odporne na uszkodzenia. Jest to materiał naturalny, a więc ekologiczny. Nie przyciąga on kurzu, a dzięki temu sprawdzi się nawet dla alergików czy astmatyków. Ekskluzywne podłogi drewniane sprawdzą się do różnego wykończenia wnętrz. Świetnie prezentują się zarówno we wnętrzach klasycznie urządzonych, jak i nowoczesnych czy retro. Można zdecydować się na ekskluzywne podłogi drewniane np. wykonane z drewna dębowego. Są kwintesencją dobrego stylu. Można także zdecydować się na podłogi wykonane z iroko, jesionu barwionego czy sapeli. Wszystko zależy od Waszych preferencji. Warto zauważyć, że takie podłogi drewniane rzeczywiście zachwycają jakością. Nie posiadają żadnych sęków, które widoczne są w tanich odpowiednikach. Jeżeli cenicie gładką powierzchnię i lekko połyskujące wykończenie, to wybierzcie podłogi drewniane bez łączenia z kosipo. 

Ekskluzywne podłogi drewniane – drewno bielone, olejowane lub barwione 

Podłogi do wnętrza w stylu skandynawskim powinny współgrać z aranżacją ścian, które często są utrzymane w odcieniach szarości czy jasnych pastelach. Doskonale do nich pasować będą podłogi bielone. Można zdecydować się na wysokiej jakości podłogi dębowe bielone. Do wnętrz, którym chce się dodać więcej reprezentacyjnego blasku dobrze sprawdzi się drewno olejowane. Można także zdecydować się na rodzimy dąb. Decydując się na wnętrze w stylu kolonialnym, warto wybrać oczywiście ekskluzywne podłogi z drewna egzotycznego. Do wyboru jest bardzo wiele gatunków, począwszy od wytrzymałego teaku, przez amazaque, iroko, sapeli aż po kosipo. Takie podłogi świetnie będą współgrać także ze stylistyką boho w mieszkaniu. Podłogi drewniane mogą być barwione na różne barwy i tutaj używane są naturalne lakierobejce. W ten sposób można jeszcze lepiej dopasować odcień podłogi do koloru ścian czy elementów wyposażenia, które znajdą się we wnętrzu. Bez wątpienia podłogi drewniane są synonimem klasy i stylu. Utrzymanie ich w czystości nie nastręcza problemów. Warto pamiętać o okresowym olejowaniu lub woskowaniu w zależności od tego czy chce się uzyskać efekt matowy czy błyszczący, a także fabrycznego wykończenia. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Panas Ekskluzywne Schody i Podłogi: schodypanas.pl.    

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
43 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *