fbpx
Ciekawe rozwiązania

Czym malować drewniane meble ogrodowe? Podpowiadamy

• Zakładki: 26


Drewno jest materiałem, który wymaga odpowiedniego zabezpieczenia przed czynnikami zewnętrznymi. W związku z tym drewniane meble ogrodowe muszą być pokryte odpowiednim preparatem. Nasuwa się więc pytanie – czym pomalować meble ogrodowe drewniane?

Czym malować meble ogrodowe drewniane?

Wybór preparatów dedykowanych do mebli drewnianych jest naprawdę szeroki. Zakup tego odpowiedniego może być kłopotliwy. Czym pomalować meble ogrodowe drewniane? Najpopularniejszym wyborem jest bejca. Szczególnie chętnie jest wybierana ze względu na efekt, który atrakcyjnie eksponuje strukturę drewna, ale też łatwość w użyciu. Doskonale sprawdza się na drewnianych stołach ogrodowych i ławkach z drewna. Jednak nie jest to jedyna odpowiedź na pytanie, czym malować meble ogrodowe wykonane z drewna. Dość popularna jest specjalna, dedykowana farba. Wyróżnia się ona mocniejszym kryciem niż bejca, dlatego chętniej jest wybierana w przypadku chęci uzyskania mocniej nasyconego koloru.

Oprócz tego popularnością cieszą się również lakiery. Są dobrym wyborem w przypadku chęci zachowania oryginalnej struktury i kolorystyki drewnianych krzeseł ogrodowych. W odróżnieniu od bejcy nie wyrównują one barwy mebli. Doskonale sprawdzą się w przypadku, gdy chcemy zachować maksymalnie naturalnie wyglądające drewno.

Jak pomalować meble ogrodowe z drewna?

Przed przystąpieniem do pracy należy odpowiednio przygotować się do zadania, jakim jest malowanie mebli ogrodowych drewnianych. W przypadku zaniedbania tego etapu cała praca może pójść na marne. W ramach przygotowania należy dokładnie oczyścić meble. W przypadku renowacji trzeba pozbyć się starych warstw, które pozostawiły wcześniej używane preparaty. Powierzchnia nie powinna także być pokryta pyłem czy brudem. Warto zadbać także o to, by była gładka. Pozwoli to nie tylko zachować bezpieczeństwo użytkowania, ale też odpowiednie przyjęcie się wybranego preparatu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
98 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *