fbpx
Aranżacja wnętrz

Ciekawe sposoby na dekorację ścian w pokoju dziecka

• Zakładki: 32


Wchodząc do dziecięcego pokoju, przenosimy się często w świat marzeń oraz fantazji. Pomysły maluchów to istna skarbnica aranżacyjnych inspiracji czy rozwiązań i są równie nieograniczone co wyobraźnia najmłodszych. Otwierając pokój dziecka, przenosimy się w świat superbohaterów, dzielnych rycerzy i księżniczek, wróżek, smoków czy sportowców.

Dzieci kochają wielobarwne motywy oraz wzory, pobudzające w kreatywność najmłodszych, a przy tym wywołują wiele pozytywnych emocji. Wybierając kolor farby, na który zostanie pomalowany pokój, powinniśmy jednak wiedzieć, że gusta dzieci bardzo szybko się zmieniają. Należy więc postawić na barwy neutralne, np. klasyczna biel, a kolorami poszaleć przy wyborze różnego rodzaju dekoracji czy dodatków.

Plakaty i naklejki na ścianę w pokoju dziecka

Naklejki to idealny pomysł na dekorację ścian, jeżeli np. nie chcemy przemalowywać całej ściany. Występują w różnych zestawach oraz konfiguracjach: w postaci m.in kropek, zwierzątek, słoneczek, chmurek, gwiazdek, samochodzików, postaci z bajek czy napisów. Można je z łatwością dopasować do metrażu pokoju. Natomiast samo przyklejanie takich naklejek może się okazać doskonałą zabawą, w którą nasze dziecko z chęcią się zaangażuje. Można np. wspólnie zadecydować, gdzie dany motyw powinien się znaleźć. Do tego wszystkiego można stworzyć kreatywną przestrzeń. Tego typu dekoracje są nie tylko estetyczne, ale też bardzo praktyczne. Jeśli, któregoś dnia dzieciak zainteresuje się inną bajką czy motywem, można szybko pozbyć się starych naklejek, a na ich miejsce przykleić nowe.

Ściana w pokoju dziecka z farbą tablicową

Ściana w pokoju z pokryta farbą tablicową, to sposób na dekorację ściany, który z pewnością ucieszy każdego małego artystę. Jest to niedrogi sposób, aby zupełnie odmienić dziecięcy pokój. Jeżeli pomalujemy jedną ze ścian farbą tablicową, możemy dać praktycznie nieograniczone możliwości do ekspresji twórczej maluchowi. W sprzedaży dostępne są różne kolory farby tablicowej, dzięki czemu można ją bez problemu dopasować do reszty pomieszczenia. Należy jednak pamiętać też, aby zamontować płytką półeczką, na której będzie można odłożyć kredę i gdzie będzie zbierać się pył. Taka dekoracja ścian w pokoju dziecięcym sprawdzi się zarówno dla młodszych dzieci, jak i w przypadku nieco już starszych uczniów. Na takiej tablicowej ścianie dziecko może namalować np. laurkę, czy przenosić swoje pomysły, a uczeń może na niej zapisywać prace domowe, tabliczkę mnożenie, czy plan lekcji.

Fototapeta w pokoju dziecięcym

Dzieciaki kochają kolorowe przestrzenie, a także wzory. Wzbudzą w nich wiele emocji i rozwijają kreatywność. Fototapeta jest bardzo popularnym rozwiązaniem, dzięki któremu możemy zmienić nudny pokoik w prawdziwe królestwo naszego malucha. Fototapeta daje mnóstwo możliwości aranżacyjnych. Obecnie są one wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Poza tym dostępne są bardzo ciekawe wzory oraz kolory. Pokój naszej pociechy możemy ozdobić np. ulubioną postacią bajkową, która zadba o kolorowe sny i będzie też towarzyszyć w w czasie porannego wstawania. Jest to też świetny sposób, aby pobudzić zainteresować młodego człowieczka. Poza tym w wielu przypadkach może ona pełnić funkcję edukacyjną, np. fototapeta z mapą czy kosmosem. To zaś pomoże rozwinąć ciekawość do świata i pasje maluszka. Wybierając taki rodzaj dekoracji, trzeba jednak mieć na względzie to, że wystarczy pokryć nią jedną ścianę. Gdy zastosujemy większą ich ilość, możemy wprowadzić zupełnie niepotrzebny chaos oraz będzie to męczyć wzrok naszego dziecka. Należy też wspomnieć o tym, że oklejanie całego pokoju postaciami z ulubionej bajki naszego malucha nie będzie dobrym pomysłem. Dzieci jak powszechnie wiadomo, szybko się nudzą, w związku z tym ulubiona postać może za jakiś czas znaleźć swojego następcę.

Ozdoby na ścianach w pokoju dziecka

Innym pomysłem wartym uwagi na ozdobienie ściany w pokoju dziecięcym są wiszące ozdoby. Mogą to być np. kolorowe girlandy, pompony lub łapacze snów. Potrafią ożywić i rozweselić białą ścianę i sprawić, że w pokoju będzie znacznie przytulniej. Estetyczną dekoracją, która ponadto może pełnić funkcje wytłumiającą okaże się tapicerowana ściana i dekoracyjne miękkie panele. Dostępne są one w różnych kształtach oraz różnych konfiguracjach i figurach geometrycznych. Są miłe w dotyku, a w ulubionym kolorze będą stanowić uroczą dekorację. Co niemniej ważne, można będzie ją z łatwością usunąć, kiedy już się znudzi. Pokój taki będzie jednocześnie pełen dynamizmu, energii i będzie wprawiać w świetny humor.

Udekorowanie ścian w pokoju dziecięcym wcale nie musi takie trudnym wyzwaniem, jak wielu mogłoby się wydawać. W wielu sytuacjach, żeby ściany w pokoju najmłodszych członków rodziny tętniły życiem i były pełne fantazji oraz energii wystarczą ciekawe dodatki czy dekoracje. Mogą one sprawić, że wnętrze zyska zupełnie inny, ciekawy wymiar.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
25 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *