fbpx
Aranżacja wnętrz

Ciekawe pomysły na nowoczesny sufit

• Zakładki: 46 • Komentarz: 1


Przez lata zostaliśmy przyzwyczajeni do dość specyficznych praktyk w urządzaniu wnętrz. Mimo, że mody się zmieniają, a dostęp do materiałów mamy praktycznie nieograniczony, wciąż powtarzanych jest wiele szablonów. Jednym z nich jest ascetyczny, malowany na biało sufit. Oczywiście istniał krótki epizod boazerii, która pokrywała sufit, ale powiedzmy sobie szczerze, czego wówczas boazeria nie pokrywała? Wracając do trendów sufitowych – istnieje wiele sposobów, by nadać sufitowi ciekawą formę. Pamiętajcie, że odpowiednio wykańczając sufit możecie optycznie zmienić wymiary czy charakter wnętrza.

Nowoczesny sufit w kasetonach

Jednym z ciekawszych rozwiązań aranżacji nowoczesnego sufitu są kasetony sufitowe. Takie rozwiązanie sprawdzi się doskonale w eklektycznych wnętrzach. Do wykończenia sufitu stosuje się panele styropianowe. Ich zaletą jest niseklektyzcnka waga i łatwość montażu. Kasetony nie kojarzą Wam się z nowoczesnym sufitem? Wszystko zależy od wyobraźni! Niezwykle nowocześnie i oryginalnie prezentują się kasetony w dwukolorowej wersji – jasna, np. biała ramka i środek w intensywnej barwie. Pamiętajmy jednak, że taka wersja wymaga doboru dodatków do wnętrza w pasującym kolorze.

Nowoczesny sufit napinany

Sufit napinany w sali weselnej

Słyszeliście o sufitach napinanych? To jeden ze sposobów na wykończenie sufitu. Wielu osobom kojarzy się on z sufitem podwieszanym, jednak znacznie różni się on od tego rozwiązania. Sufit napinany montuje się na specjalnym stelażu. Sama powierzchnia sufitu wykonana jest trwałego i jednocześnie elastycznego tworzywa sztucznego. Materiał jest napinany na stelażu, dzięki czemu tworzy równą powierzchnię. Zaletą sufitu napinanego jest bardzo lekka konstrukcja i szybki montaż. Przy tym prezentuje się wyjątkowo efektownie – szczególnie w wersji lustrzanej!

Nadruk na nowoczesnym suficie

Bardzo oryginalnym sposobem wykończenia sufitu są nadruki. Dzięki nim możesz w pokoju poczuć się jak w pięknym lesie, albo każdą noc spędzać pod gwieździstym niebem. Istnieje kilka sposobów na aranżację nowoczesnego sufitu z nadrukiem. Pierwszym z nich są fototapety. Mają one doskonałą jakość wydruku i odznaczają się intensywnymi barwami. Niestety ich przyklejenie jest dość kłopotliwe i trzeba mieć wprawę, inaczej istnieje ryzyko odklejenia się lub powstania pęcherzy. Można także zdecydować się na sufit napinany z nadrukiem. Umieszczone pod tworzywem źródła LED podświetlają nadruk, sprawiając, że staje się on bardziej wyrazisty. Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Was do remontu! Macie pytania, pomysły? Czekamy na Wasze komentarze!

comments icon1 komentarz
1 komentarze
171 wyświetleń
bookmark icon

1 thoughts on “Ciekawe pomysły na nowoczesny sufit

    Napisz komentarz…

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *