fbpx
Budowa domu

Brama garażowa segmentowa

• Zakładki: 11


Wybierając bramę garażową, przede wszystkim musisz wziąć pod uwagę komfort użytkowania. Niewłaściwie dobrana brama może mocno ograniczyć ilość miejsca w garażu, a także przed nim. Nie bez znaczenia jest również estetyka. Brama powinna tworzyć spójną całość z budynkiem.  Jeżeli zależy ci na bezpieczeństwie swojego pojazdu, a dodatkowo twój garaż nie grzeszy wielkością, polecamy segmentową bramę garażową.

Brama garażowa segmentowa

Choć tego typu bramy bardzo często zabezpieczają wielkie hale przemysłowe, są na tyle uniwersalne, że sprawdzą się również z w miejscu, gdzie występuje niewielki podjazd. To szczególnie polecane rozwiązanie w przypadku, gdy garaż przylega do mieszkalnej części budynku. Brama segmentowa składa się z połączonych ze sobą elementów, które można otwierać poprzez podciąganie pod sufit (w przypadku bram otwieranych do góry) lub przesuwanie w bok (w przypadku bram garażowych bocznych). Pierwszy system pozwala na zagospodarowanie bocznych ścian, np.  elementami do przechowywania.  Z kolei drugi system sprawdzi się w przypadku częstego korzystania z garażu. Jeśli urządziłeś tam swój warsztat lub też przechowujesz narzędzia ogrodowe, zapewne w sezonie kilka razy dziennie wchodzisz i wychodzisz z garażu. Brak konieczności schylania się to ulga dla twojego kręgosłupa.

Zalety bramy garażowej segmentowej

  • Otwarta brama nie zabiera przestrzeni na podjeździe, ułatwiając manewrowanie pojazdem.
  • Jest odporna na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy promieniowanie słoneczne.
  • Jest również odporna na drobne uszkodzenia mechaniczne, które mogą powstać w wyniku uderzenia czy zarysowania.
  • Automatyczne otwieranie bramy segmentowej wpływa również na komfort korzystania z garażu.
  • Jako że segmenty, z których składa się brama, są wypełnione pianką poliuretanową, brama zapewnia izolację cieplną (ograniczanie strat ciepła) i akustyczną (ograniczanie hałasu).
  • Występuje w wielu kolorach i wzorach, więc łatwo ją dopasować do estetyki budynku.

Wady bramy garażowej segmentowej

Po stronie wad wpisujemy wyższą niż w przypadku bram rozwieranych czy też uchylnych cenę. Jako że drzwi segmentowe wymagają nieco miejsca na suficie lub na ścianie, mogą się nie sprawdzić w przypadku mikroskopijnych garaży.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
12 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *