fbpx
Budowa domu

Beton w ogrodzie – funkcjonalność i estetyka w jednym

• Zakładki: 13


Współczesne aranżacje ogrodowe charakteryzują się harmonią i funkcjonalnością. Materiały stosowane do urządzania otoczenia budynku nawiązują formą i kolorystyką do natury i barw ziemi.

Materiał, który bardzo dobrze sprawdzi się w aranżacjach ogrodowych, to beton. Wyroby na bazie mieszanki betonowej charakteryzują się funkcjonalnością i trwałością, a zarazem mogą przybierać nieoczywiste formy i imitować inne rodzaje surowców i materiałów.

Jakie trendy obowiązują aktualnie w aranżacjach ogrodowych?

Aktualne trendy ogrodowe są połączeniem funkcjonalności i estetycznego wyglądu. Aranżacje otoczenia budynków przejawiają bardzo widoczny związek z naturą. Materiały stosowane do tworzenia stref przeznaczonych do ogrodowego wypoczynku są zestawiane z bujną roślinnością. Kolorystyka wyrobów użytych do wykończenia przydomowej strefy zewnętrznej to stonowane barwy, nawiązujące do kolorów ziemi. Neutralne odcienie są bardzo spójnym tłem dla mebli i elementów wyposażenia, utrzymanych w różnych stylach architektonicznych. Strefy ogrodowe mogą być urządzane między innymi w stylu industrialnym, rustykalnym, wiejskim lub nowoczesnym.

Główną częścią większości ogrodów jest strefa tarasowa. Ta przestrzeń ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo z wnętrzem budynku powinna być z nim spójna pod względem stylistycznym. Warto, aby powierzchnia tarasu z uwagi na założony sposób użytkowania charakteryzowała się estetycznym wyglądem, funkcjonalnością i trwałością. Rekomendowanym materiałem do stworzenia podłogi tarasu są płyty betonowe. Wykazują się one bardzo wysoką odpornością na działanie nawet niekorzystnych warunków eksploatacyjnych, a przy tym mogą przybierać nieoczywistą formę.

Czym charakteryzują się betonowe elementy ogrodowe?

Beton to wręcz uniwersalny wyrób budowlany. Z mieszanki betonowej są tworzone wspomniane już płyty umożliwiające wykonanie między innymi nawierzchni tarasu, a także dekoracyjnych ścieżek. Beton ogrodowy to również wszelkiego rodzaju kostki brukowe. Warto pamiętać, że z tego samego rodzaju materiału są wytwarzane systemy ogrodzeniowe oraz elementy małej architektury i akcesoria ogrodowe.

Beton jako materiał ogrodowy charakteryzuje się bardzo wysokimi parametrami użytkowymi i funkcjonalnością. Wyrób ten nie jest podatny na niekorzystne warunki atmosferyczne i procesy starzeniowe. Elementy na bazie mieszanki betonowej wykazują się także znaczną wytrzymałością. Warto wziąć pod uwagę, że betonowe elementy ogrodowe są łatwe i szybkie w montażu.

Klasyczne wyroby na bazie mieszanki betonowej są utrzymane w kolorystyce szarości. Wbrew pozorom nie oznacza to jednak, że odcienie popielu to jedyna opcja. Wręcz przeciwnie, elementy betonowe występują w całej gamie form i kolorów. Wyroby na bazie mieszanki betonowej mogą przybierać formę betonu architektonicznego, ale także imitować drewno. Elementy tego typu mają powierzchnię wykończoną szlachetnym kruszywem lub nawiązującą do naturalnych kamieni i skał.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
9 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *