fbpx
Ciekawe rozwiązania

Altana ogrodowa z grillem – projekty, inspiracje

• Zakładki: 15


Grillowanie w ogrodzie staje się coraz bardziej modne. Świetnym rozwiązaniem staje się zadaszona altana ogrodowa z grillem, gdzie można grillować bez względu na pogodę. Nowoczesna altana ogrodowa z grillem i wędzarnią, z kominkiem, piecem chlebowym czy nawet z sauną pozwala na ciekawe spędzanie wolnego czasu na działce czy w ogrodzie, w zgodzie z naturą.

Do ogrodu można wybrać zadaszoną wiatę z grillem, zabudowaną altanę z grillem i wędzarnią czy też całoroczny domek grillowy, w zależności od tego, jak chcemy spędzać czas i jak chcemy się chronić przed niekorzystną aurą. Firmy oferujące projekty altan ogrodowych przedstawiają nowoczesne altany z metalu i kamienia lub rustykalne altany z drewna z kominkiem i grillem z kamienia.

Altana ogrodowa z grillem – jaką wybrać?

Wspólne grillowanie w ogrodzie to świetny sposób spędzania wolnego czasu w ogrodzie z rodziną czy też z zaproszonymi gośćmi. Najprostszym rozwiązaniem jest sam grill i wygodne meble ogrodowe, gdzie można zjeść przyrządzone potrawy. Jednak marzeniem jest altana ogrodowa z grillem lub domek grillowy, gdzie można spędzić czas bez względu na pogodę. Wśród wiodących producentów altan ogrodowych warto wymienić takie uznane firmy jak np. Alt-Drew, Altan-Styl czy Kora.

Latem dobrym rozwiązaniem są drewniane altanki lub wiaty ogrodowe z grillem. Jeśli zaś chcemy cieszyć się wspólnym biesiadowaniem bez względu na porę roku, dobrym rozwiązaniem będą domki grillowe. Wiele firm oferuje indywidualny projekt altany ogrodowej z grillem, a nawet z sauną, który można dopasować do własnych potrzeb.

Altany drewniane przystosowane do ustawienia grilla wykonane są najczęściej z drewna sosnowego, zaimpregnowane i zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi przez dwukrotne malowanie lakierobejcą. Świetnie wyglądają altany drewniane pokryte gontem lub strzechą. Altanki wyposażone są w wygodne ławeczki lub także stół. Firmy wykonujące projekt altany ogrodowej z grillem najczęściej oferują także budowę paleniska lub regulowany okap. Świetnym pomysłem są altany drewniane lub z bali z grillem i wędzarnią, gdzie można samemu wędzić mięsa i kiełbasy.

Nowoczesna altana ogrodowa z grillem i wędzarnią a nawet z piecem chlebowym może być zbudowana w stylu rustykalnym, który przypomina dawne chaty wiejskie. Do budowy wykorzystuje się lite drewno jak sosna, świerk i dąb. Dachy rustykalnych altanek czy wiat mogą być kryte strzechą, gontem czy też dachówką. Piece i wędzarnie budowane są z kamienia, najczęściej piaskowca i granitu, które pozwalają na łatwą obróbkę, dzięki czemu można nadać palenisku ciekawy kształt.

Klienci mogą wybrać otwarte wiaty ogrodowe z grillem, które są bardzo praktyczne jako miejsce do biesiadowania w czasie ciepłej pogody. Wiaty ogrodowe z grillem nie posiadają ścianek bocznych, dlatego też uczestnicy przyjęcia mogą z łatwością dostać się do zastawionego stołu. Natomiast nowoczesna altana ogrodowa zamknięta pozwoli na biesiadowanie także w czasie chłodów czy deszczu.

Domki grillowe

W odróżnieniu od altanki domki grillowe umożliwiają grillowanie bez względu na porę roku. Jeśli lubimy samodzielnie przygotowywać mięsa i kiełbasy, możemy zdecydować się na domek grillowy z grillem i wędzarnią czy z kuchnią paleniskową czy piecem chlebowym jak w dawnej wiejskiej chacie. Aby spędzać na działce chłodniejsze dni, można wybrać domek z kominkiem.

Domki grillowe mogą być stawiane na działce bez pozwolenia na budowę. Domki grillowe nie wymagają fundamentu. W celu ustawienia domku wystarczy równy i stabilny grunt. W przypadku nierówności stosuje się fundament punktowy z betonowych bloczków.

Całoroczne domki grillowe często instalowane są przez hotele, ośrodki wczasowe czy pensjonaty, aby urządzać biesiady grillowe dla gości bez względu na porę roku. Tego rodzaju zabudowane altany drewniane pozwalają na urządzanie imprez także w niepogodę czy deszcz. Nawet w zimę, po rozpaleniu grilla, temperatura wewnątrz osiąga plus 20 stopni, co pozwala na komfortową zabawę i wspólne biesiadowanie.

Budowa w ogrodzie czy na działce altany czy domku grillowego z grillem lub z kominkiem stanowi niebagatelną inwestycje. Jednak warto wybrać tego rodzaju rozwiązanie, aby móc dłużej i wygodniej cieszyć się czasem spędzonym na łonie natury.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
958 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *