fbpx
Budowa domu

Alarmy domowe – najważniejsze kwestie!

• Zakładki: 11 • Komentarz: 1


Dobre zabezpieczenie antywłamaniowe domu to dobrej jakości zamki, drzwi i rolety antywłamaniowe, ale także dobrej jakości domowe instalacje alarmowe. Alarm domowy sprawdzi się zwłaszcza, gdy nasz dom stoi na uboczu. Przedstawiamy domowe instalacje alarmowe, zestawy alarmowe, ich rodzaje, opinie na ich temat, najlepszych producentów alarmów antywłamaniowych oraz ceny takich zestawów.

System antywłamaniowy SSWiN

System Sygnalizacji Włamania i Napadu, czyli w skrócie SSWiN jest zespołem urządzeń, które służą do wykrywania oraz do sygnalizowania wejścia do domu lub jego próby, a także obecności w budynku osoby nieuprawnionej do tego. Najlepszy, najbardziej odpowiedni system alarmowy do domu mieszkalnego powinien wykrywać otwarcie drzwi i okien, a także innych zamknięć obszaru, który jest nim chroniony. Powinien on także wykryć penetrację drzwi, okien oraz innych zamknięć obszaru chronionego bez ich otwierania. System wykrywać powinien także pułapkowo poruszanie się w obszarze chronionym oraz atak na miejsca lub urządzenia szczególnie zagrożone.

Czujki w systemach alarmowych

Alarm wzbudzany jest, gdy czujka wykryje intruza. Najczęściej możemy się spotkać z pasywnymi czujkami podczerwieni oznaczonymi skrótem PIR. Reagują one na zmiany w natężeniu promieniowania cieplnego. Innym typem czujek są czujki dualne, które zaopatrzone są dodatkowo w detektor mikrofalowy oznaczony skrótem MW. Taka detekcja podwójna, czyli PIR + MW, eliminuje fałszywe alarmy, które spowodowane mogą być na przykład zmianami temperatury wywołanymi przez piece, kominki lub klimatyzatory. Alarm wzbudzany jest poprzez wykrycie ruchu przez czujkę w zasięgu jej widzenia. W związku z tym czujki takie chronią te pomieszczenia, w których nikt nie powinien się znajdować.

comments icon1 komentarz
1 komentarze
16 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *