fbpx
Ciekawe rozwiązania

5 sposobów na przechowywanie drewna kominkowego

• Zakładki: 6


Z każdym dniem robi się coraz chłodniej, więc nierzadko kominek pracuje na pełnym obrotach. My z kolei biegamy od garażu, drewutni lub kotłowni do kominka i z powrotem. Czy jesteś zadowolony z obecnego sposobu przechowywania drewna w domu? Jeśli nie, to zapoznaj się z naszymi sposobami, które są nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Być może uznasz, że czas na zmiany.

Przechowywanie drewna kominkowego: dekoracyjny kosz

Otwarty lub zamknięty kosz na drewno opałowe to najprostszy sposób na utrzymanie porządku wokół kominka. Kupisz go w większości marketów budowlanych. Większość z nich wyposażona jest w poręczny uchwyt, abyś mógł przenosić drewno.

Przechowywanie drewna kominkowego: metalowa platforma

Drewno i metal to naprawdę dobra kombinacja. Kominek spoczywający na metalowej platformie, która z jednej lub dwóch stron wystaje poza kominek, to rozwiązanie piękne i funkcjonalnie. Wystarczy ułożyć drewno na platformie i cieszyć się odgłosami trzaskającego ognia.

Przechowywanie drewna kominkowego: stojak na drewno

Wybierając stojak na drewno kominkowe, zadbaj o to, aby estetycznie pasował do wyglądu kominka lub wkładu kominkowego, wówczas stanie się prawdziwą ozdobą salonu. Takie rozwiązanie pozwala nam na przechowywanie drewno zarówno w poziomie, jak i pionie.  Wykonany z metalu stojak może kształtem przypominać dowolną figurę geometryczną.

Przechowywanie drewna kominkowego: przerobiony regał na książki

Większość opału przechowujemy w składziku, kotłowni, drewutni, garażu i tym podobnych miejscach. Drewno zgromadzone obok kominka ma tak naprawdę wystarczyć na jeden lub dwa wieczory. Jeśli planujesz dogrzewanie domu kominkiem lub po prostu więcej klimatycznych wieczorów, dobrym pomysłem jest przerobienie regału na książki lub komody i przechowywanie tam większej ilości polan. Przerobiony mebel prezentuje się tak dobrze, że absolutnie nie musisz go ukrywać. Postaw go bezpośrednio przy kominku.

Przechowywanie drewna kominkowego: wnęka na drewno

Odsłonięte polana, ułożone w stos sięgający niemal do sufitu, prezentują się znakomicie, wprowadzając do wnętrza klimat znany z górskich chat. Wnęka na drewno to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Przykominkowy schowek może być wbudowany lub ruchowy. Ten pierwszy musisz zaplanować na etapie budowania domu. Umieszczenie większej ilości drewna w domu to oszczędność czasu i twojej energii. Na dodatek ta metoda nieco wydłuża czas sezonowania drewna.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
65 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *