fbpx
Ciekawe rozwiązania

Listwy oświetleniowe a funkcjonalność: jak równoważyć światło i design?

• Zakładki: 27


Podstawowym źródłem oświetlenia w pomieszczeniach są lampy: czy to sufitowe, czy to ścienne lub stojące. Jeśli jednak chcesz w domu bądź biurze postawić na coś bardziej nowoczesnego i połączyć funkcjonalność z designem, wprost musisz poznać listwy oświetleniowe LED. Te unikalne produkty nie tylko zapewniają dodatkowe światło w pomieszczeniach, ale także nadają przestrzeni unikalny charakter. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym dokładnie jest listwa oświetleniowa LED i jak możesz wykorzystać ją u siebie.

Czym jest listwa oświetleniowa LED?

Podczas gdy bardziej znana taśma LED to po prostu pasek z diodami LED, stanowiąca alternatywę lampy listwa oświetleniowa LED jest profilem służącym do ozdobnego obudowania taśmy LED i ukrycia kabli pozwalających podłączyć tę taśmę do prądu. Posługując się analogią: tak jak abażur osłania żarówkę lub diodę LED w lampie sufitowej czy stojącej i ozdabia pomieszczenie, listwa oświetleniowa LED pozwala ukryć taśmę LED i kierunkuje światło w preferowaną przez użytkownika stronę, podnosząc tym samym funkcjonalność i estetykę pomieszczenia.

Funkcjonalność: jakie cechy ma listwa oświetleniowa LED?

Listwa oświetleniowa LED doskonale sprawdza się w postaci alternatywnego lub dodatkowego źródła światła w pomieszczeniu. Pozwala sprawnie i bezpiecznie przemieszczać się po pokojach bez włączania głównego światła. Dodatkowo znacząco zwiększa elegancję pomieszczenia.

Ze względu na funkcjonalność nowoczesna listwa oświetleniowa LED sprawdza się zwłaszcza w długich pomieszczeniach, np. korytarzach i przedpokojach. Ponieważ jest wodoodporna, znajdzie zastosowanie także w kuchni, łazience czy innym wilgotnym pomieszczeniu. Możesz umieścić ją w salonie, nawet jeśli będzie wystawiona na stały kontakt ze słońcem – jest odporna na promieniowanie UV.

Design: jak wygląda listwa oświetleniowa LED?

Jeżeli chodzi o estetykę, listwa oświetleniowa LED została pokryta primerem pozwalającym na nałożenie farby wodnej dowolnego koloru, co umożliwia każdemu użytkownikowi maksymalne dopasowanie listwy do stylu i kolorystyki wnętrza domu czy biura. Długotrwałe stosowanie listwy oświetleniowej LED ani częste włączanie światła (diod taśmy LED) nie wpływa na jej wygląd. Trwałe tworzywo MDF nie ulega odkształceniu, pęcznieniu ani rozwarstwieniu.

W zależności od potrzeb możesz wybrać jeden z trzech rodzajów listwy. W salonie czy sypialni szczególnie dobrze zaprezentuje się podsufitowa listwa oświetleniowa LED ze światłem skierowanym ku górze. W przedpokoju bądź korytarzu estetyczna i praktyczna będzie przypodłogowa listwa oświetleniowa LED ze światłem skierowanym ku dołowi, dzięki której łatwo będzie poruszać się między pokojami bez włączania głównej lampy. Istnieje też ścienna listwa oświetleniowa LED, która sprawdzi się zarówno w przedpokoju, jak i łazience lub kuchni. W tym modelu światło świeci w obie strony: w górę i w dół.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
134 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *