fbpx
Meble

Jak łączyć ciemne meble z jasnymi?

• Zakładki: 11


Chcesz zaaranżować przytulną i atrakcyjną wizualnie przestrzeń? Urządzanie mieszkania czy domu, nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza jeśli pragniesz osiągnąć wyjątkowy i niepowtarzalny efekt. Dowiedz się, jak łączyć ciemne meble z jasnymi, czy takie rozwiązanie ma sens oraz jakie kombinacje zawsze wyglądają dobrze.

Ciemne i jasne meble, czyli jakie?

Mówiąc o jasnych i ciemnych meblach, od razu przed oczami wyobraźni, przedstawiają nam się elementy wyposażenia w kolorze białym i czarnym. O każdym kolorze można jednak powiedzieć, że jest jasny lub ciemny. Najczęściej we wnętrzach wykorzystuje się jasną szarość, biel czy jasne odcienie beżu. Po przeciwnej stronie mamy ciemne tonacje, takie jak: czerń, ciemny granat czy głęboką butelkową zieleń. Nie można również zapomnieć o meblach w kolorze drewna. To właśnie połączenie gatunków drewna i ich kolorów, sprawia największą trudność. Początkowo wybrane meble, okazują się później nie pasować do posadzki. Jak unikać takich błędów? Podpowiadamy!

Jak łączyć ze sobą ciemne i jasne kolory?

Jeśli chcesz, aby wybrane przez Ciebie, jasne i ciemne meble, pasowały do siebie, pamiętaj o tym, że powinny być zachowane w chłodnym lub ciepłym odcieniu. Nigdy nie łącz ich w jeden aranżacji, ponieważ będzie prezentowała się nieestetycznie. Przykładowo, bardzo dobrze wygląda połączenie ciemnego koloru wenge i jasnego dębu sonoma lub ciemnego granatu z pastelowym, jasnym błękitem lub zielenią.

Monochromatyczne połączenie

Jeśli chcesz wprowadzić do swojego wnętrza jasne i ciemne barwy, zdecyduj się na czerń i biel. To ponadczasowe rozwiązanie, oparte na podstawie kontrastu. Świetnie sprawdza się szczególnie w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach, a także tych eleganckich. Monochromatyczne połączenie jest proste, gustowne i eleganckie. Białe i czarne meble możesz dodatkowo urozmaicić dodatkiem kilku szarych elementów. Ciekawą opcją jest także zastosowanie kolorowych akcentów w postaci dodatków czy wykończenia, przynajmniej, jednej ze ścian.

Musisz ponadto wiedzieć, że zarówno biel, jak i czerń, to kolory, które fenomenalnie łączą się z wieloma barwami, niezależnie od tego, czy są to jasne, ciemne, czy też ciepłe bądź jasne tonacje. Możesz łączyć je tak, jak tylko chcesz.

Jeden kolor, różne tonacje

Kolejnym sprawdzonym pomysłem na połączenie ze sobą ciemnych i jasnych tonacji, jest zestawienie mebli w tym samym kolorze, ale o różnych odcieniach. Mowa tutaj, np. o jasnoszarym stoliku kawowym i ciemnoszarej sofie. Z pewnością bardzo dobrze będzie wyglądać także połączenie ciemnej, butelkowej zieleni z jasnymi, pastelowo-zielonymi dodatkami.

Ponadczasowe połączenie: drewno + kolor

Drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem, zwłaszcza pod względem aranżacji. Można zestawić je z różnymi kolorami. Ciemne drewno pasuje znakomicie do koloru białego. Jasne odcienie drewna, fenomenalnie komponują się natomiast z czernią czy kolorem ciemnoszarym. Wykorzystując drewno, możesz tworzyć różnorodne kombinacje, które zwykle wyglądają świetnie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
37 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *