fbpx
Budowa domu

Gotowe domy na sprzedaż – czy warto w nie inwestować?

• Zakładki: 64


„Kupić gotowy, czy zbudować od podstaw?” – każdy, kto planuje budowę domu, z pewnością choć raz zadał sobie to pytanie. Rozwiązań jest wiele, a każde z nich znajdzie zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jeśli ty również zastanawiasz się nad inwestycją we własne „cztery ściany”, warto, abyś rozważył najważniejsze za i przeciw.

Poniżej przedstawiamy zalety i wady kupowania gotowych domów na sprzedaż. W ten sposób zdobędziesz niezbędną wiedzę i sprawdzisz, czy takie rozwiązanie jest dla Ciebie.

Zalety gotowych domów na sprzedaż

  • Nad budową od początku do końca czuwają kontrolerzy techniczni, którzy zdają o spełnianie najsurowszych norm.
  • Pełen proces budowy gotowego domu na sprzedaż jest znacznie krótszy niż w przypadku budowy nieruchomości samodzielnie. Jeśli zależy Ci na czasie, takie rozwiązanie będzie najlepszą propozycją dla osób, które nie chcą czekać.
  • Tak samo, jak każdy inny produkt, również gotowy dom na sprzedaż jest objęty gwarancją. Oznacza to, że w przypadku wystąpienia jakichkolwiek usterek, są one naprawiane na koszt firmy prowadzącej sprzedaż.

Jak widać na powyższych przykładach, gotowy dom na sprzedaż to rozwiązanie wygodne i kompleksowe. Warto je rozważyć, jeśli nie chcemy zaprzątać sobie głowy procesem budowy.

Wady gotowych domów na sprzedaż

Wbrew pozorom gotowe domy na sprzedaż nie są inwestycją bez wad. Przedstawiamy kilka sytuacji, z którymi warto się liczyć, decydując się na ich zakup.

  • Cała procedura budowy domu musi zostać przeprowadzona zgodnie z restrykcyjnymi normami. Oznacza to, że nie ma mowy o innowacjach, o których marzy niejeden przyszły właściciel domu.
  • Taka inwestycja to również konieczność wyłożenia dużej ilości pieniędzy w krótkim czasie. Zakup domu gotowego na sprzedaż zwykle odbywa się po zakończeniu jego budowy, więc wydatki nie są rozłożone w czasie, w zależności od chwili rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych etapów.
  • W przypadku gotowych domów na sprzedaż często okazuje się, że koszt ich konstrukcji jest wyższy, niż gdybyśmy stawiali nieruchomość od fundamentów. Ma to związek z tym, że osoby kupujące gotowy dom na sprzedaż mogą liczyć na wsparcie specjalistów podczas całej budowy. Dodatkowe koszty są więc nieuniknione.

Gdzie szukać domów gotowych na sprzedaż?

Gotowe domy na sprzedaż bez trudu znajdziesz na portalach internetowych poświęconych obrotowi nieruchomościami. Dzięki zainstalowanym filtrom będziesz mógł dokładnie określić powierzchnię mieszkalną, lokalizację i wiele innych czynników, które mają znaczenie podczas szukania idealnego domu.

Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług biura obrotu nieruchomościami. Doświadczeni agenci nie tylko doradzą, które domy warto wziąć pod uwagę, ale też wesprą podczas załatwiania formalności. Do biura możesz się udać osobiście, zadzwonić albo odwiedzić odpowiednią stronę internetową. Rynek nieruchomości w polskich miastach zmienia się tak dynamicznie, że każdego dnia może ukazać się oferta spełniająca Twoje oczekiwania.

Domy gotowe na sprzedaż – cena

Trudno jednoznacznie określić cenę domów gotowych na sprzedaż. Każdy z nich różni się od innych powierzchnią, lokalizacją i wieloma innymi czynnikami. To właśnie one mają wpływ na to, ile ostatecznie zapłacisz na Twój wymarzony dom gotowy na sprzedaż. Z czym należy się liczyć, szukając idealnych „czterech kątów”?

  • Dużą popularnością cieszą się dziś nieruchomości poza miastem, stąd wzrost ich cen. Mimo to, za metr kwadratowy gotowego domu na sprzedaż w centrum miasta niezmiennie musimy zapłacić naprawdę wysoką cenę.
  • Znaczenie ma też wielkość nieruchomości. Liczy się zarówno ilość pokoi, jak i powierzchnia działki, na której zbudowany jest gotowy dom na sprzedaż.
  • Coraz bardziej modne stają się dziś nieruchomości wyposażone w instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii. Choć takie rozwiązanie przynosi znaczące oszczędności, to jednak na etapie zakupu gotowego domu na sprzedaż powinieneś się liczyć z tym, że jego cena będzie wyższa niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań.

Artykuł powstał we współpracy z osiedlem Dynastia.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
39 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *