fbpx
Wnętrza

Jak zaprojektować oświetlenie taśmami LED?

• Zakładki: 20


Jak zaprojektować oświetlenie taśmami LED? Gdzie warto wykorzystać tego rodzaju oświetlenie? W jaki sposób połączyć ze sobą taśmy LED i jak wybrać sterownik? Na powyższe pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. 

  1. Jak zaprojektować oświetlenie taśmami LED?
  2. W jaki sposób zamontować taśmy LED?

W jakich pomieszczeniach w domu lub mieszkaniu sprawdzą się taśmy LED? Czy listwa LED może służyć jako główne oświetlenie? Jak montuje się taśmy LED? Jeśli szukasz odpowiedzi na pytania tego rodzaju, zapraszamy do lektury już teraz!

Jak zaprojektować oświetlenie taśmami LED?

Jak zaprojektować oświetlenie taśmami LED? Okazuje się, że sprawa wbrew pozorom jest bardzo prosta, gdyż taśmy LED – dostępne w sklepie https://sklep.neonica.pl/ – możesz wykorzystać na wiele sposobów i w przeróżnych pomieszczeniach. Największą popularnością cieszą się oczywiście taśmy LED w salonie. Z tego względu, że taśmy te można traktować jako zamiennik żarówek o mocy zarówno 40, jak i 60 W, mogą stanowić ogólne źródło światła w pomieszczeniach użytku codziennego. Jeśli zależy Ci na takim rozwiązaniu, polecamy wybrać nowoczesne modele ze światłem emitowanym w każdym kierunku. W salonie taśmy LED sprawdzą się również jako opcja dekoracyjna. Dzięki taśmom możesz bez problemu stworzyć wymarzony nastrój, zmieniając jego natężenie oraz barwę w zależności od Twoich aktualnych potrzeb.

Taśmy LED doskonale sprawdzą się również jako oświetlenie łazienkowe. Ze względu na odpowiednią jasność, będą świetną opcją przy malowaniu się czy wykonywaniu różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych. W przypadku takiego oświetlenia do łazienki zalecamy oczywiście wybierać produkty odpowiednio zabezpieczone. Najlepszą opcją będzie oprawa, której szczelność oznaczona jest symbolem IP 54. Listwy z diodami w łazience można układać na różne sposoby – największą popularnością cieszą się taśmy między płytkami, ułożone zarówno na ścianie, jak i podłodze.

Również w kuchni taśmy LED znajdą swoje zastosowanie. Najczęściej listwy montuje się pod szafkami, dając tym samym dużo jasnego światła na blat. Pamiętaj jednak o tym, aby odpowiednio zabezpieczyć taśmę, szczególnie jeśli będzie zamontowana w pobliżu kuchenki i zlewu.

W sypialni taśmy LED tworzą niesamowitą atmosferę, gdy umieszcza się je w podwieszanym suficie wykonanym z gipsowo-kartonowej płyty. Możesz także zamontować listę za wezgłowiem łóżka czy na powierzchni swojego lustra.

Jak widać, możliwości jest wiele i jedynie nasza wyobraźnia może nas w tej kwestii ograniczać. Zastanów się, na jakim efekcie Ci dokładnie zależy, zamów taśmy LED ze wspomnianego wyżej sklepu i działaj! Pamiętaj również o odpowiednim sterowniku. Tego rodzaju akcesoria znajdziesz na stronie https://sklep.neonica.pl/sterownik-do-oswietlenia-led w atrakcyjnych cenach! Zanim jednak wybierzesz sterownik do oświetlenia LED, zastanów się, jak chcesz sterować nowym oświetleniem. Do wyboru masz możliwość sterowania taśmami LED za pomocą smartfona lub pilota.

W jaki sposób zamontować taśmy LED?

Jak zamontować taśmę LED? Instalacja tego rodzaju oświetlenia jest bardzo prosta. W pierwszej kolejności taśmę należy zlutować lub połączyć jej styki z zasilaczem za pomocą specjalnej złączki. Następnie zasilacz umieszcza się w sieci za pośrednictwem wtyczki gniazdkowej lub kostki. Samą taśmę zaś przykleja się w interesujące nas miejsce na taśmie dwustronnej. Należy oczywiście pamiętać o tym, że dana powierzchnia, na której chcemy umieścić listwę LED, nie powinna być nierówna – stracisz wtedy na estetyce.

Więcej informacji na temat montażu taśm LED znajdziesz na stronie https://www.4katy.com.pl/dom/jak-zamontowac-tasme-led. Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem już teraz! Oświetlenie LED pozwala stworzyć ciekawe aranżacje, ale przede wszystkim taśma LED pozwala uzyskać odpowiednio dopasowaną barwę światła. W dodatku łatwo jest zamontować lampę ledową, podobnie jak diody led. Z tego powodu nad wykorzystaniem taśmy LED zastanawia się coraz więcej osób, szczególnie że z oświetleniem LED można obniżyć rachunki za prąd, ponieważ żarówki LED są energooszczędne.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
28 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *