ogród od czego zacząć

Najlepsze pomysły na urządzenie pięknego ogrodu i terenu wokół Twojego domu.
Klara

ogród od czego zacząć

Post autor: Klara »

Cześć! :) Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tworzeniu ogrodów? Chciałabym zacząć swój własny ogród, ale nie wiem od czego zacząć. Czy możecie mi pomóc?

Zaczęłabym od określenia swoich potrzeb i oczekiwań. Przede wszystkim trzeba zastanowić się, jakiego rodzaju ogród chcemy stworzyć. Czy będzie to ogród z roślinami ozdobnymi, czy może ogród warzywny? A może chcemy połączyć oba te rodzaje? Kolejnym krokiem jest określenie wielkości ogrodu. Czy będzie to mały ogródek, czy może duży ogród?

Następnie trzeba wybrać odpowiednie rośliny. Jeśli chcemy stworzyć ogród z roślinami ozdobnymi, warto wybrać te, które będą pasować do naszego stylu i klimatu. Jeśli chcemy stworzyć ogród warzywny, trzeba wybrać odpowiednie warzywa i ziarna, które będą odpowiednie dla naszego klimatu.

Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego miejsca na ogród. Trzeba wybrać miejsce, które
danaaa

Re: ogród od czego zacząć

Post autor: danaaa »

U mnie od płaczu... Już tłumaczę dlaczego. Od jakiegoś czasu po prostu staram się jak mogę i nie wychodzi mi nic. Ogród to dla mnie czarna magia. Dlatego zastanawiam się nad tym, czy projektowanie ogrodów opole nie będzie dla mnie wyjściem, skoro nie mam smykałki w ogóle do ogrodu. Co wy o tym sądzicie ogólnie?
ODPOWIEDZ