Czy panele mogą się oderwać?

Ekologiczne rozwiązania do Twojego domu i ogrodu, zdrowie, medycyna naturalna, naturalne kosmetyki. Masz pytanie związane z tematem eko? Zajrzyj tutaj!
Awatar użytkownika
Raczek
Posty: 67
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:42

Czy panele mogą się oderwać?

Post autor: Raczek »

Tam gdzie mieszkam coraz częściej mamy do czynienia z dużymi wichurami dlatego obawiam się trochę montażu paneli słonecznych czy mają na tyle dobre mocowania żeby wytrzymały?

Awatar użytkownika
IMthebest
Posty: 45
Rejestracja: 27 lis 2019, 19:48

Re: Czy panele mogą się oderwać?

Post autor: IMthebest »

Mocowanie paneli fotowoltaicznych jest bardzo ważne i to nieistotne czy mieszkasz w rejonie wichur. Zwyczajnie źle zamocowane panele rozwalą cały proces pozyskiwania energii słonecznej.

W budynkach bardziej narażonych na złe warunki atmosferyczne firma która montuje panele musi zastosować dodatkowe stelaże wspierające i ważne jeszcze żeby montaż odbywał się podczas ładnej pogody.

Jak wybierzesz fachowców np. tych https://hymon.pl/oferta/systemy-montazowe/ to powinno być wszystko ok :)

Awatar użytkownika
Miczi
Posty: 8
Rejestracja: 23 cze 2020, 13:41

Re: Czy panele mogą się oderwać?

Post autor: Miczi »

Nigdy nie słyszałem o takim przypadku :)

automatyk małopolskie

Kolla
Posty: 196
Rejestracja: 15 gru 2019, 10:55

Re: Czy panele mogą się oderwać?

Post autor: Kolla »

U mnie panele montowali fachowcy z firmy PHU Sławomir Gorzycki w Kaliszu. Zrobili to naprawdę profesjonalnie i sprawnie. Posprzątali po sobie. Mili, uprzejmi i niedrodzy.

Marek.M.87
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2020, 9:44
Kontakt:

Re: Czy panele mogą się oderwać?

Post autor: Marek.M.87 »

Ani panele fotowoltaiczne, ani panele solarne nie powinny się oderwać przy silnych wiatrach, chyba że mowa tu o ekstremalnych warunkach atmosferycznych typu trąby powietrzne, ale to jak już to z dachem poleci. W każdym razie ważny jest profesjonalny, dobrze wykonany montaż, solidny produkt i dobry stan dachu.
Zapraszam na blog: http://eko-domki.com - Budownictwo energooszczędne - OZE - Fotowoltaika - Systemy solarne - Pompy ciepła

ODPOWIEDZ