fbpx
Aranżacja wnętrz

Ergonomiczna i stylowa kuchnia w kształcie litery L

• Zakładki: 69


Kuchnia w kształcie litery L to rozwiązanie, na które decyduje się wielu inwestorów. Taki układ mebli kuchennych i sprzętu AGD pozwala optycznie powiększyć przestrzeń, lepiej ją wykorzystać, a także w stylowy sposób otworzyć kuchnię na salon. Jesteś ciekawy, jak zaaranżować kuchnię w kształcie litery L? Zapraszamy do lektury!

Ergonomiczna kuchnia w kształcie litery L

Dobrze zaplanowana kuchnia umożliwia sprawne poruszanie się, przygotowywanie posiłków oraz sprzątanie. Dlatego tak ważne jest, by planując aranżację kuchni, kierować się zasadami trójkąta roboczego. Zakładają one takie rozmieszczenie blatów i urządzeń kuchennych, by do minimum ograniczyć poruszanie się po kuchni podczas gotowania i zmywania. Ustawiając od lewej strony lodówkę, następnie szafki z zastawą i szuflady ze sztućcami, następnie zlew i kosz na śmieci, obok blat roboczy i strefę gotowania. Oczywiście kolejność można odwrócić, a nawet nieco ją zmienić według własnych preferencji. Jednak zawsze trzeba pamiętać o ergonomii, dzięki której gotowanie będzie przyjemnością.

Ergonomię w kuchni w kształcie litery L zapewniają także praktyczne rozwiązania. Najlepszy efekt uzyskamy, zamawiając meble kuchenne na wymiar. Firma, której zlecimy ich wykonanie, zaproponuje najlepsze rozwiązania w kwestii układu mebli, szafek, szuflad. Dzięki temu w pełni wykorzystamy przestrzeń, zapewniając sobie wygodę podczas przyrządzania posiłków. Nie zapominajmy także o estetyce – starannie dobrane fronty mebli kuchennych i blaty stworzą aranżację, która nam się marzy.

Kuchnia w kształcie litery L – zabudowa czy urządzenia wolno stojące?

Kupując gotowe meble kuchenne, bezpieczniej jest wyposażyć kuchnię urządzeniami wolno stojącymi. Zabudowa wymaga idealnego dopasowania sprzętu AGD do mebli, dlatego to rozwiązanie polecamy osobom, zamawiającym meble na wymiar. Zabudowa zdecydowanie lepiej się prezentuje, szczególnie we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych. Również ze względu na łatwość utrzymania kuchni w czystości zabudowa jest lepszym wyborem. Warto jednak wybrać urządzenia w najpopularniejszych wymiarach, by w przyszłości z łatwością je zmienić, gdy się zepsują.

Kuchnię w literę L najlepiej zaprojektować tak, by najwyższe elementy, czyli lodówka oraz piekarnik z wysoką zabudową ulokowane były na obu końcach. Łącząc tę zasadę z trójkątem roboczym uzyskamy najbardziej optymalny układ kuchni – estetyczny, ergonomiczny i pozwalający otworzyć kuchnię na salon, zachowując subtelną granicę między obiema strefami. Kuchnia w kształcie litery L to rozwiązanie idealnie sprawdzające się w pomieszczeniu podłużnym, jak i kwadratowym, a duża elastyczność w planowaniu układu szafek i szuflad umożliwia aranżację kuchni według własnych potrzeb.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Labi Meble.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
443 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *