fbpx
Wokół domu

Napęd do bramy dwuskrzydłowej – na co zwrócić uwagę?

• Zakładki: 84

Jeśli lubisz tradycyjne rozwiązania, brama dwuskrzydłowa na pewno przypadnie Ci do gustu. Doskonale łączy styl z funkcjonalnością. Nie tylko ozdobi posesję, lecz także chroni wjazd do garażu. Sprawdź, jak wybrać napęd do bramy dwuskrzydłowej!

Automatyka do bram garażowych

Zastanawiasz się, jaki napęd do bramy dwuskrzydłowej wybrać? Sprawdź, czy producent oferuje otwieranie sekwencyjne. Jeśli potrzebujesz wąskiego przejścia, możesz otworzyć tylko jedno skrzydło. W ten sposób swobodnie wejdziesz do środka lub wjedziesz na rowerze. Nie musisz za każdym razem otwierać całej bramy.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, zwróć uwagę na kilka kluczowych parametrów. Sprawdź, jaka jest maksymalna długość bramy i dobierz do niej odpowiedni napęd. Pamiętaj, by nie kierować się tylko i wyłącznie ceną. Aby mieć pewność, że system będzie działał bez zarzutu, kup siłownik o nieco większej mocy niż minimalna. W przypadku skrzydła o długości 2 m, poszukaj siłownika liczącego przynajmniej 3 m.

Kupując napęd do bramy dwuskrzydłowej, weź też pod uwagę jej ciężar. Upewnij się, że zestaw napędowy nie będzie pracował na maksymalnych obrotach. Zastosuj margines 20-25 proc. mocy, by wydłużyć żywotność systemu. 

Jaki dobrać napęd do bramy dwuskrzydłowej?

Pomyśl, jak często będziesz korzystał z bramy. Jeśli zamierzasz używać jej kilka lub kilkanaście razy dziennie, poszukaj mechanizmu do pracy przydomowej. Jeżeli częstotliwość przekroczy 50 cykli na dobę, zdecyduj się na system do pracy intensywnej. W przeciwnym razie napęd do bramy dwuskrzydłowej nie wytrzyma takiego obciążenia.

Weź też pod uwagę systemy ostrzegawcze. Producenci proponują przydatne funkcje, takie jak możliwość ustawienia prędkości, automatyczne zamykanie bramy, czy reakcja na przeszkody. Wspomniane rozwiązania ułatwiają codzienne użytkowanie. 

Jaki siłownik do bramy garażowej wybrać?

Do zasilania napędu do bramy dwuskrzydłowej zazwyczaj wystarcza standardowe przyłącze elektryczne. Wielu producentów proponuje zabezpieczenie w formie elektronicznego pomiaru siły. W sytuacjach kryzysowych mechanizm pozwala ręcznie otworzyć skrzydła. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku przerw w dostawie prądu lub wtedy, gdy gdzieś zawieruszy Ci się pilot.

Napęd do bramy dwuskrzydłowej wpływa na jej długotrwałą i niezawodną pracę. Kupując odpowiedni mechanizm, zwróć uwagę na model i konstrukcję. Producenci proponują kilka rodzajów siłowników: z napędem śrubowym, ramieniem łamanym lub pod powierzchnią gruntu. Warto tutaj skorzystać z pomocy specjalisty. Pierwsze rozwiązanie jest uniwersalne, ale przeszkodą może być zbyt szeroki słupek. Siłownik z ramieniem łamanym uwzględnia montaż na szerokich słupkach kamiennych lub murowanych. Jeżeli chcesz podkreślić estetykę bramy, zdecyduj się na ostatnie rozwiązanie. Zadbaj o dobry drenaż wokół siłowników.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą BENINCA – Automatyka do bram.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
228 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *