fbpx
Aranżacja wnętrz

Jak łączyć czerń i biel we wnętrzu łazienki? Poznaj sposoby na czarno-białą łazienkę z wykorzystaniem drewna i stylu glamour

• Zakładki: 42

Połączenia kontrastujących ze sobą barw są zawsze dobrym rozwiązaniem aranżacyjnym do łazienki, pod warunkiem, że zostaną zestawione ze smakiem i zachowaniem odpowiedniego stylu. W tym artykule podpowiadamy, jak łączyć te dwa przeciwstawne kolory, aby osiągnąć jak najlepszy efekt.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak połączyć czerń i biel z drewnem,
  • dlaczego warto postawić na styl glamour,

Łazienka czarno-biała to elegancki wybór, który sprawdzi się w wielu stylach aranżacyjnych – szczególnie tych pełnych elegancji. Producent płytek ceramicznych Tubądzin wraz z Maciejem Zieniem, kreatorem mody i projektantem wnętrz, stworzyli dwie kolekcje płytek, w których te funkcjonalne kolory są dominujące – Sophisticated oraz Timeless. Sprawdź, w jaki sposób wykorzystać płytki ceramiczne w białym i czarnym kolorze do zaprojektowania estetycznego i niepowtarzalnego wnętrza.

Łazienka czarno-biała z drewnem – jak wykorzystać ten naturalny materiał?

Niezależnie od tego, czy Twój pokój kąpielowy jest przestronnym pomieszczeniem, czy może masz dość małą łazienkęczarno-biała aranżacja będzie dobrym wyborem. Zwłaszcza jeśli uzupełnisz ją drewnianymi elementami, które dodatkowo ocieplą wnętrze. Drewno bardzo dobrze komponuje się zarówno z czernią, jak i z bielą, więc niezależnie od tego, który z kolorów będzie dominował w Twojej wymarzonej aranżacji, wybór tego materiału będzie zawsze trafny. Warto jednak dobrać odpowiedni rodzaj drewna. Do ciemnych kafelków sprawdzi się szlachetny dąb, natomiast w jasnej wersji kolorystycznej dobrze będzie się komponować olcha miodowa i inne jasne odmiany.

Kolekcja Timeless Macieja Zienia, której mlecznobiałe i czarne kolory są zarazem eleganckie i delikatne, stanowi wyszukaną propozycję do pokoju kąpielowego pełnego szyku. Płytki zaprojektowane przez Zienia są bowiem inspirowane wzorem i kolorem brytyjskiej kraty – materiału, który jest z całą pewnością luksusowy. Jasne kolory z tej kolekcji idealnie sprawdzą się na ścianach, gdzie podkreślą drewniane półki oraz staną się tłem dla większych mebli również wykonanych z tego naturalnego materiału. Natomiast na podłodze warto zastosować ciemną ceramikę, która stworzy kontrast do mlecznobiałych ścian. Dobrym pomysłem będzie także niewielki dywanik, który sprawi, że wnętrze będzie przytulniejsze.

Łazienka czarno-biała z drewnem
Kolekcja Timeless, Tubądzin kreacja Maciej Zień
Zdjęcie: materiał partnera / Kolekcja Timeless, Tubądzin kreacja Maciej Zień

Styl, który sprawdzi się w czarno-białej łazience – glamour

Zaprojektowanie wyjątkowego pokoju kąpielowego, którego luksusowy wygląd pomoże Ci stworzyć atmosferę idealną do relaksu, może być niezwykle proste. Do elegancko zaaranżowanego wnętrza łazienki wybierz czarno-biały marmur bądź ceramikę nim inspirowaną. Będzie to bardzo dobry punkt wyjścia do wystroju w stylu glamour.

Zdjęcie: materiał partnera / Kolekcja Sophisticated, Tubądzin kreacja Maciej Zień

Kolekcję Sophisticated można określić jednym słowem – wyrafinowana. Jej motywem przewodnim jest ceramika o wzorze szlachetnego marmuru oraz biżuteryjne dodatki, takie jak dekory Lucid. Dzięki nim możesz stworzyć niepowtarzalną mozaikę na ścianie, która będzie się doskonale komponować z monochromatycznymi kafelkami o wzorze marmuru.

W łazience glamour nie może zabraknąć także mebli – powinny one być masywne i w kolorach kontrastujących ze ścianami bądź podłogą. Warto również wybrać puchate tekstylia w wyrazistych barwach. Dobrym pomysłem będzie także podkreślenie strefy umywalki wzorem jodełki w kolorze czarno-białymŁazienka zaprojektowana z płytkami z kolekcji Sophisticated będzie elegancka i wyrafinowana, a wszelkie dodatkowe ozdoby, jak np. obrazy naścienne, mogą okazać się zbędne.

Wiesz już, jak urządzić łazienkę czarno-białąInspiracje, które posłużyły do powstania kolekcji marki Tubądzin, z pewnością nie pozostaną obojętne dla Twojej wyobraźni, dzięki czemu stworzysz stylowe i pełne piękna wnętrza, używając jedynie dwóch kolorów przewodnich – czerni oraz bieli.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
485 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *