Współcześnie grzejnik łazienkowy to urządzenie, które nie tylko emituje ciepło, ale pełni również rolę suszarki i spełnia funkcje dekoracyjne. Dobrany do potrzeb mieszkańców, wielkości i stylu łazienki oraz odpowiednio konserwowany grzejnik łazienkowy będzie służył przez lata.
Budowa grzejników do łazienki
Grzejniki łazienkowe jak wskazuje nazwa służą do ogrzewania łazienek. Zwykle ich budowa opiera się na zastosowaniu dwóch aluminiowych lub stalowych kolektorów, które ułożone są pionowo. Pomiędzy tymi kolektorami zamontowane są poziomo zaokrąglone lub płaskie rury. W zależności od modelu takiego grzejnika do łazienki mogą występować różna odległość pomiędzy tymi rurami, liczba tych rur oraz ich wielkość. Rury w takich grzejnikach mogą być wypełniane wodą, specjalna masą lub płynem. Takiej konstrukcji łazienkowy grzejnik zawdzięcza swoje inne nazwy: grzejnik drabinkowy, rurkowy lub drabinka łazienkowa.
Grzejniki łazienkowe – wygląd
Choć najpopularniejsze są łazienkowe grzejniki w kształcie prostokątnym, spotkamy się również z grzejnikami owalnymi, okrągłymi i w wielu innych nietypowych kształtach. Grzejniki łazienkowe mogą być montowane na ścianie, na podłodze, w narożniku, czy przy wannie. Niektóre grzejniki mogą tworzyć ciekawe ażurowe ściany, inne służąc jako grzejniki ręcznikowe będą urozmaiceniem przestrzeni łazienki. Ciekawym rozwiązaniem jest szeroki grzejnik do łazienki, który nie tylko ogrzeje to pomieszczenie, ale w niebanalny sposób urozmaici jego przestrzeń.
Najczęściej spotkać można się z białymi grzejnikami łazienkowymi, takie jest ich standardowe wykończenie. Jednak, za dopłatą można zamówić dowolny kolor, który znajduje się oczywiście w palecie barw producenta. Bardzo dobre opinie wśród dekoratorów wnętrz mają kolory: grafitowy, czarny, srebrny, brązowy oraz beżowy. Kolorystyka taka sprawdza się zwłaszcza w nowoczesnych aranżacjach wnętrz. Grzejniki łazienkowe malowane są proszkowo, dzięki czemu ich powłoka jest trwała, gładka i łatwa w utrzymaniu czystości.