fbpx
Aranżacja wnętrz

Dekoracyjne szkło lacobel

• Zakładki: 12

W krótkim czasie szkło lacobel podbiło serca osób poszukujących nietuzinkowych rozwiązań na uczynienie wnętrz atrakcyjnymi i nowoczesnymi. Efektowny materiał najśmielej poczyna sobie w kuchni. Jego możliwości kreacyjne sprawiły, że coraz częściej zapraszany jest do salonu, łazienki, a nawet przedpokoju. Ma wyjątkową zdolność serwowania szybkich i udanych metamorfoz.  

Czym jest lacobel?

Lacobel to rodzaj szkła dekoracyjnego powstającego w technologii float. Jedną stronę szkła pokrywa się błyszczącym lub matowym lakierem w dowolnym kolorze. Lakier nakładany jest na tę stronę, która będzie przylegać do ściany. Pokrycie tafli lakierem powoduje, że szkło staje się nieprzezroczyste. Szkło lacobel wyróżnia się idealnie wygładzoną powierzchnią, bez jakichkolwiek zniekształceń. Występuje w wielu rozmiarach, więc sprawdzi się zarówno w małych, jak i większych pomieszczeniach.

Rodzaje szkła lacobel

Wyjątkowy produkt szklarski nie tylko występuje w wielu kolorach i wzorach, ale i charakteryzuje się zróżnicowaną grubością. Do najczęściej spotykanych wymiarów należą:

  • 4 mm — sprawdza się jako ozdobne wypełnienie pomiędzy blatem kuchennym a szafkami. Źle znosi bardzo niskie i wysokie temperatury. Tafli o takiej grubości nie należy używać w bliskim sąsiedztwie palników.
  • 6 mm — szkło o takiej grubości wykorzystuje się jako wypełnienie mebli lub dekorację ścienną, zastępującą kafelki. Jest odporne na zarysowania.
  • 8 mm i więcej — to model przeznaczony do najtrudniejszych warunków. Dobrze radzi sobie z uszkodzeniami, dlatego montuje się go wszędzie tam, gdzie o porysowanie i stłuczenie nie jest trudno.

Lacobel — trwałość materiału

Niektóre wersje szkła lacobel są dodatkowo wzmacniane, by mogły wytrzymać duże obciążenie. Zabezpieczona folią polipropylenową tafla jest odporna na zarysowania, a po rozbiciu (choć to prawie niemożliwe) nie rozsypuje się w drobny mak. Odłamki pozostają przyklejone do folii, co eliminuje ryzyko skaleczenia. Lakierowane tafle zachowują na stałe głębię i intensywność barwy.

Szkło Lacobel – zastosowanie

Dzięki temu, że szkło lacobel występuje w różnych wariantach wykończenia – od wersji przezroczystej, półprzezroczystej, przez lakierowaną zwykłą, ze wzorem, na szkle z grafiką i ozdobnym wkładem (insertem) skończywszy – mamy do czynienia z rozwiązaniem uniwersalnym (sprawdzi się w każdym typie wnętrz), a jednocześnie oryginalnym w formie. Jest to produkt wysoce personalizowany.  Ze względu na swoje właściwości znakomicie nadaje się do miejsc często użytkowanych, takich jak kuchnia, hotelowy hol, miejsca użyteczności publicznej. Ze względu na swój charakter najlepiej czuje się we wnętrzach nowoczesnych lub industrialnych. Choć najczęściej występuje w roli wypełnienia przestrzeni między blatem a wiszącymi szafkami kuchennymi, lacobel może stać się częścią stolika kawowego, stołu kuchennego, drzwi przesuwnych, ozdobnych półek i wielu innych rzeczy.  Lacobel świetnie sprawdza się w roli materiału wprowadzającego do wnętrz kontrast. W jasnych i przestronnych pomieszczeniach najczęściej stosuje się tafle szkła o ciemniejszych barwach.

M.Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
45 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *