fbpx
Aranżacja wnętrz

Mity na temat betonu architektonicznego

• Zakładki: 55

Czasy, gdy beton był omijany szerokim łukiem przez swoją siermiężną urodę i nieco przytłaczającą formę, dawno minęły. Mimo to wokół betonu architektonicznego narosło wiele mitów.  Obalamy 5 z nich!

Mit: Beton architektoniczny nie jest materiałem uniwersalnym

Kto tak twierdzi, to albo się nie zna, albo ma jakąś traumę związaną z szarą powierzchnią boiska szkolnego. Beton architektoniczny to materiał, który można zastosować na wiele sposobów w niemal każdej przestrzeni. Sprawdzi się na tarasie, schodach, ogrodzeniach, elewacji, podjeździe, ścianach wewnętrznych, na wannach, brodzikach, umywalkach.  Może stanowić obudowę kominka, przybrać postać doniczki, stać się cokołem. Beton architektoniczny wbrew temu, co mówią niektórzy, mogą być tym, czym chce.

Mit: Beton architektoniczny wprowadza do pomieszczenia chłód i nudny charakter

Twórcy tego mitu chyba mają jakiś problem z szarością i elewacjami budynków w zaniedbanej części miasta. Beton architektoniczny nie tylko stroi się w kolor, ale i może mieć ciekawą strukturę. Jeśli cokolwiek ma wprowadzać do pomieszczenia, to będą to luksus i elegancja. Znakomicie łączy się z innymi materiałami.  Lubi duety z drewnem i szkłem.

Mit: Płyty z betonu architektonicznego są ciężkie i trudne w montażu

Wiele osób, myśląc o betonie, ma przed oczami nieporęczny i naprawdę ciężki monolit. Tymczasem płyty z betonu architektonicznego mogą być nie tylko lekkie, ale i ultralekkie. W końcu powstają z  nich lampy. Lekkie płyty montowane za pomocą specjalistycznego kleju raczej nie są trudne w montażu.

Mit: Beton nie jest materiałem w pełni bezpiecznym, pyli i dodatkowo jest trudny w utrzymaniu

Czysty i łatwy w eksploatacji beton nie zawiera sztucznych włókien szklanych ani polipropylenowych, nie wydziela formaldehydów i przykrych zapachów. Nie może pylić. Jest to jeden  z lepszych wyborów, nawet jeśli w mieszkaniu mamy osoby z alergią lub astmą. Jest odporny na czynniki atmosferyczne, nie zniekształca się, nie płowieje.  Dla większego komfortu można pokryć go impregnatem hydrofobowym, który likwiduje zjawisko osiadania kurzu, chroniąc betonowe powierzchnie.  Tak zabezpieczonym betonem będziesz cieszyć się przez długie lata.

Mit: Beton architektoniczny jest mało dekoracyjny, sprawdza się tylko w stylu industrialnym

Dostępność w różnych kolorach oraz fakturach sprawia, że mamy do czynienia z materiałem o dużym potencjale aranżacyjnym, który sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, skandynawskich, nowojorskich, industrialnych, a także modern glamour i retro!

M. Ś.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
217 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *