Sufity podwieszane kasetonowe cieszą się dużą popularnością. Dzięki nim możemy nadać wnętrzu indywidualny charakter oraz ukryć instalacje czy niedoskonałości tradycyjnego stropu. Poznaj ich wszystkie zalety.
Nie tylko walory estetyczne
Sufit podwieszany większości z nas kojarzy się z modnym elementem wykończenia wnętrza, ale pełni on nie tylko funkcje estetyczne. Jest to rozwiązanie również praktyczne, dzięki któremu możemy wyciszyć wnętrze.
Miękkie materiały z którego wykonane są sufity podwieszane poprawiają akustykę całego wnętrza. Dlatego tak często spotykane są chociażby w salach konferencyjnych.
Zamaskowanie przewodów
Montując taki rodzaj sufitu możemy ukryć pod nim nie tylko nierówności, ale i różnego rodzaju instalacje. Może być to zarówno instalacja elektryczna jak i rury od rekuperacji czy klimatyzacji. Jest to rozwiązanie stosowane zarówno w domach nowych jak i remontowanych.
Planując innowacyjne oświetlenie naszego domu warto pomyśleć o wykonaniu go właśnie w suficie podwieszanym. Poprowadzenie przewodów w suficie podwieszanym kasetonowym będzie wiązało się z dużo mniejszym nakładem pracy niż wykonywanie otworów w tradycyjnym tynku.
Oszczędność energii
Dodatkowo obniżając wysokość pomieszczenia zmniejszamy powierzchnię do ogrzania. Ma to znaczenie zwłaszcza w dużych, wysokich mieszkaniach w starych kamienicach. Dzięki zamontowaniu sufitu podwieszanego więcej ogrzanego powietrza zostaje zatrzymane w pomieszczeniu co może wpłynąć na obniżenie rachunków za ogrzewanie.
Każdy rodzaj wnętrza
Sufity podwieszane kasetonowe mogą zostać zastosowane w każdym rodzaju pomieszczenia. Ten rodzaj sufitu jest bardzo popularny i spotykany w wielu miejscach od budynków użyteczności publicznej, pomieszczeń biurowych po domy jednorodzinne. Można je zastosować zarówno na dużych jak i małych powierzchniach.
Łatwy montaż
Wykonanie sufitu podwieszanego kasetonowego jest zdecydowanie łatwiejsze niż wykonanie tradycyjnego sufitu z płyt kartonowo gipsowych. Kasetony są o wiele mniejsze i lżejsze niż płyty GK. Ich demontaż również jest łatwy, więc i wszelkie poprawki w tym systemie nie sprawiają trudności.
Charakterystyka płyt
Płyty sufitowe standardowo występują w rozmiarze 60×60 cm. Wykonane są z wełny mineralnej i należą do materiałów ogniotrwałych. Ich biała powierzchnia odbija światło i optycznie powiększa wnętrze.
Warto wspomnieć, że płyty są materiałem trwałym nie ulegającym odkształceniom. Dodatkowo są one odporne na wilgoć oraz rozwój pleśni i grzybów dzięki temu idealnie nadają się do zamontowania w pomieszczeniach o podwyższone wilgotności takich jak kuchnia czy łazienka.
Niezbędne akcesoria
Aby wykonać sufit podwieszany kasetonowy potrzebujemy płyt oraz niezbędnych akcesoriów. Zanim zamontujemy płyty musimy wykonać specjalny stelaż. W tym celu należy zamontować profile przyścienne oraz profile główne i poprzeczne. Do mocowania używamy specjalnych prętów mocujących. Kiedy nasz ruszt jest gotowy możemy przystąpić do zamontowania płyt sufitowych.
Jak widać sufit podwieszany kasetonowy może służyć nie tylko jako element wystroju naszych wnętrz. Jest to idealne rozwiązanie, które poprawi akustykę pomieszczenia, ukryje niedoskonałości stropu czy pomoże zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie.
W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo różne rodzaje płyt sufitowych oraz niezbędne akcesoria do kompleksowego wykonania sufitu podwieszanego kasetonowego.