fbpx
Aranżacja wnętrz

Poradnik – maskujemy nierówny sufit w garażu

• Zakładki: 16

Szybko stawiane budynki często mają to do siebie, że nie wyglądają zbyt estetycznie, już nie mówiąc o nierównościach, jakie posiadają. Jeśli jesteśmy właścicielami garażu, zwykle murowanego, w którym równość sufitu pozostawia wiele do życzenia, nie musimy martwić się tym, że będzie on tak wyglądał już zawsze.

Gładź szpachlowa

Jeśli nasz garaż posiada nierówny sufit, możemy zamaskować ten mankament na kilka sposobów. Przede wszystkim, najprostszym, ale i czasochłonnym sposobem, jest tzw. wyrównywanie go gładzią szpachlową. Wyrównujemy sufit gipsując go, w ten sposób pozbywamy się szczelin, fałd oraz innych nierównych miejsc. Sposób ten będzie wymagał od nas przygotowania niezbędnych materiałów, jak również opróżnienia garażu. Najlepiej jednak zatrudnić ekipę fachowców, która pomoże nam w łatwy sposób wyrównać gipsem sufit. Tak przygotowany sufit możemy bez problemu pomalować na najbardziej interesujący nas kolor.

Sufit podwieszany

Jest to jeden z popularniejszych pomysłów na wyrównywanie sufitu. Najczęściej stosowany jest w domu w łazience, jednak coraz więcej osób wykorzystuje go jako sposób na nierówny sufit w garażu. Sufit podwieszany ma tę zaletę, że można pod nim ukryć rurociągi oraz niezwykle estetycznie  wkomponować oświetlenie LED. Musimy jednak pamiętać, że ten rodzaju sufitu zawsze nieco zmniejszy pomieszczenie, jednak nie są to drastyczne wartości, około 5 do 10 cm. Montaż tej konstrukcji polega na przymocowaniu płyt g-k do rusztu drewnianego lub metalowego, przyłączonego do stropu. Do budowy tego rodzaju sufitu z pewnością przydadzą się płyty stalowe sufitowe CD  i przyścienne UD.  Sufit podwieszany będzie się prezentować niezwykle elegancko w każdym garażu. Ponadto, oświetlenie LED sprawi, że konstrukcja garażowa zyska sporo światła, nawet w bocznych partiach.

Sufit napinany

Ten sposób maskowania nierówności w garażu nieco różni się od dwóch poprzednich. Z pewnością nie wymaga on wynoszenia wszystkich sprzętów, ponieważ jego montaż jest w zupełności „czysty”. Wieszanie tego typu sufitu polega na napinaniu elastycznego materiału, zwykle folii PCV na sufit garażowy, poprzez nagrzanie i naciągnięcie. Cała praca zajmuje około kilku do kilkunastu godzin, w zależności od tego, jak duży mamy garaż. Co ciekawe, materiał PCV jest ognioodporny i wodoodporny, dlatego bez problemu można go delikatnie myć i czyścić. Ponadto, możemy dobrać sobie różnorodne wzory i kolory. Sufit napinany świetnie maskuje nierówności i do tego łatwo się go montuje. Wystarczy pomierzyć dokładnie ściany i przekątne, następnie do programu komputerowego jest wprowadzany rzut pomieszczenia, dzięki temu można dobrać odpowiednią długość materiału. Na ścianach, przy suficie są mocowane listwy, do których przymocowywany na klamrach będzie materiał PCV. Za pomocą nagrzewnicy gazowej ogrzewa się wnętrza i sufit zostaje podwieszony.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
73 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *