fbpx
Dodatki i akcesoria

Napędy do bram garażowych: wygodne i bezpieczne rozwiązanie

• Zakładki: 99

Przeglądasz oferty napędów do bram garażowych i zastanawiasz się, na co zwrócić szczególną uwagę? Upewnij się, że wybrany mechanizm poradzi sobie z ciężarem bramy. Ponadto dopasuj system do jej wielkości i rodzaju. Sprawdź, jakie parametry wpływają na bezawaryjną pracę mechanizmu!

Praktyczne i wygodne napędy do bram garażowych

Proponowane mechanizmy różnią się prędkością przesuwu, a także siłą przeciągnięcia i pchania. Pamiętaj, aby dopasować napęd do częstotliwości użytkowania. Jeśli przewidujesz maksymalnie 50 cykli, czyli otwierania i zamykania bramy w ciągu dnia, możesz wybrać standardowe siłowniki. Zamierzasz korzystać z niej częściej? W takim razie poszukaj siłowników przystosowanych do intensywnego użytkowania. Przy okazji sprawdź, czy wózek porusza się za pomocą paska zębatego, czy łańcucha.

Zanim kupisz mechanizm sterowany drogą radiową, upewnij się, że działa na częstotliwości 433,92 MHz lub 868.35 MHz. Coraz więcej producentów proponuje drugą częstotliwość, ponieważ jest bezpieczna i niezawodna. Inne częstotliwości niejednokrotnie kolidują z tymi, które są stosowane w CB-radiach. Może to prowadzić do niekontrolowanego otwierania i zamykania bramy. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, poszukaj systemu wyposażonego w nadajnik zaprogramowany kodem pilota. Nikt nieproszony nie przechwyci kodu, ponieważ wysyłany jest tylko raz.

Jak dopasować napęd do bramy garażowej?

Jednym z kluczowych parametrów napędów do bram garażowych jest siła ciągnięcia i pchania. Dopasuj ją do ciężaru bramy, dzięki czemu wydłużysz żywotność mechanizmu. Szukasz napędu do niewielkiej, lekkiej bramy? W tym przypadku powinien wystarczyć silnik o mocy 400 N. Z kolei silnik o mocy 1200 N bezproblemowo obsłuży dużą, ciężką bramę. 

Szukając napędów do bram garażowych, weź też pod uwagę prędkość przesuwu napędu. Producenci podają wspomniany parametr w centymetrach na sekundach. Standardowe siłowniki oferują 12 cm/s, co oznacza, że brama otworzy się w ciągu 30 sekund. Jeśli zależy Ci na czasie, poszukaj szybszego napędu. Nowoczesne siłowniki są nawet 40-60 proc. niż tradycyjne odpowiedniki.

Bezpieczny i funkcjonalny mechanizm do bramy garażowej

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, sprawdź, czy wybrany system pozwala regulować szybkość otwierania. W przypadku nowoczesnych napędów do bram garażowych możesz ustawić płynne otwarcie i zatrzymanie. Dzięki temu mechanizm nie będzie zużywał się tak szybko. 

Jeśli nie masz czasu, by regularnie konserwować, wybierz wózek poruszany paskiem zębatym. W przeciwnym razie powinieneś nastawić się na regularne smarowanie łańcucha. Dodatkowo taki mechanizm działa głośniej, co nie stanowi przeszkody w przypadku wolnostojącego garażu. 

Artykuł powstał we współpracy z producentem automatyki do bram BENINCA

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
72 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *