fbpx
Wnętrza

Jaki zapach do domu jest najlepszy?

• Zakładki: 46


Dbając o dom, staramy się zaplanować jego wygląd w każdym detalu. A ilu z Was pamięta o zapachu? To niezwykle ważny element, działający na zmysły domowników i odwiedzających nas gości. W sklepach czekają na nas regały uginające się wręcz od przeróżnych zapachów. Tylko jaki zapach do domu jest najlepszy? Który wybrać, by pięknie pachniał we wnętrzach domu i był trwały? Specjalnie dla Was przyjrzymy się różnym rodzajom zapachów do domów.

Odświeżacz w sprayu

Odświeżacz do domu w aerozolu to chyba najpopularniejsza wersja tego produktu. Przypomina dezodorant do ciała. Ma prosty mechanizm działania – po prostu kierujemy otwór w górę i rozpylamy w wybranym pomieszczeniu.

Zalety: Odświeżacze w sprayu dostępne są w bardzo wielu wariantach. Sam zdecyduj jaki zapach do domu wybrać. Klasykami są zapachy leśne, morskie i kwiatowe. Jednak producenci są znacznie bardziej kreatywni. Dla fanów słodkości został stworzony odświeżacz o zapachu pralinek, na święta można wybrać zapachy z cynamonowymi nutami, są też niezliczone kompozycje egzotycznych kwiatów i owoców. Zaletą tego rozwiązania jest też cena. Taki odświeżacz kosztuje zazwyczaj nie więcej niż kilkanaście złotych.

Wady: Niektóre tańsze spraye mogą po użyciu opadać w postaci wilgotnej mgiełki. Jezeli nie przepadasz za duszącymi zapachami, to uważaj też na zapachy kwiatowe. Część z nich może być mdła i nieprzyjemna!

Olejki eteryczne

Kolejną z propozycji są olejki eteryczne, wlane do eleganckich i estetycznych flakoników. Dodatkowo, we flakonikach umieszczone są patyczki, które pomagają zapachowi uwolnić się z flakonika. To jaki zapach do domu wybierzesz zależy tylko od Ciebie. Wybór jest spory – cytrusowe odświeżenie, owocowe nuty, czy przyjemne zapachy kwiatowe – wszystkie są piękne! Można też zastąpić wazonik, ceramicznym kominkiem, na który nalewa się olejku z wodą, a pod nim zapala świeczkę. Już po chwili poczujesz jak wspaniały zapach wypełnia dom.

Zalety: Naturalne olejki eteryczne nie tylko pięknie pachną, ale i mają zastosowanie prozdrowotne. Nie trzeba kupować gotowych kompozycji – możesz stworzyć swoją, która będzie Ci w pełni odpowiadać!

Wady: Główną wadą olejków eterycznych jest ich dość delikatny zapach. Powoli wypełniają wnętrze aromatem, więc nie będą skuteczne jeżeli chcesz szybko zneutralizować jakiś zapach.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
105 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *