fbpx
Aranżacja wnętrz

Żaluzje drewniane – sposób, by modnie osłonić okna!

• Zakładki: 6


Trend na naturę we wnętrzach trwa w najlepsze, a wśród motywów dominujących w tej kategorii wygrywa drewno. Żaluzje drewniane nie tylko wnoszą do aranżacji wrażenie elegancji i klasy, lecz także pozwalają na ciekawą grę światłem. Jak dobrać je do wnętrza i co trzeba o nich wiedzieć przed zakupem?

Podstawą podczas dopasowywania żaluzji drewnianych na wymiar jest konfrontacja danych, takich jak szerokość oraz wysokość okna, a także szerokość lameli. Można je instalować na ścianie przy suficie.

Jak dobrać kolor żaluzji drewnianych?

Równie ważny jak wymiar jest kolor żaluzji drewnianych. Wybierana barwa będzie rzutowała na ogólny charakter aranżacji, a często nawet przesądzi o klimacie całości. Najczęściej połączenia te bazują na tonalnym podobieństwie z odcieniem stolarki okiennej. Jeśli ta jest biała, najlepiej dopasować do niej jasne osłony w drewnianych tonacjach lub warianty utrzymane w łagodnej bieli. To zapewni spójność, a dodatkowo optycznie powiększy przestrzeń. Powierzchnie lameli będą odbijały promienie słoneczne, wpływając na większą widność w pomieszczeniu.

Jak sterować żaluzjami drewnianymi?

Podobnie jak w przypadku kolorystyki dostępnych żaluzji, tak i w zakresie sterowania różnorodność jest bardzo duża. Drewnianymi osłonami można bowiem regulować na wiele sposobów – od najprostszego, manualnego użycia, które odbywa się przy pomocy sznurków, koralika lub korby, po użytkowanie nowoczesne i praktyczne, czyli elektryczne. To drugie jest coraz częściej wybierane.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
6 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *