fbpx
Ogród

Zadaszenia basenowe — jakie mają funkcje i czy warto w nie inwestować?

• Zakładki: 28


Coraz więcej producentów basenów ogrodowych w swojej ofercie ma również zadaszenia. Stają się one wręcz integralną częścią basenów. Mimo że element ten jest niedoceniany, to niesie ze sobą mnóstwo korzyści. Do czego służą takie zadaszenia basenowe?

Najważniejsze funkcje zadaszeń basenowych

Wiele osób nadal zastanawia się, dlaczego warto inwestować w zadaszenia basenowe. Odpowiedź jest bardzo prosta. Po pierwsze jest to gwarancja bezpieczeństwa zarówno dzieci, jak i domowych pupili. Kolejną ważną kwestią jest czystość. Zakrycie basenu uniemożliwia dostawanie się do niego zanieczyszczeń. Tym samym czas przygotowania basenu do kąpieli staje się o wiele krótszy, a zużycie czyszczących środków chemicznych znacznie zredukowane. Dla niektórych dużą zaletą zadaszeń może być prywatność, jaką zapewniają. Dobranie odpowiedniego modelu zadaszenia zapewni nam pełny komfort podczas kąpieli. Co więcej, jeśli zdecydujemy się zamontować zadaszenie, możemy wydłużyć sezon kąpielowy nawet o 3-4 miesiące. Równocześnie zimą nasz basen będzie o wiele skuteczniej chroniony. W ciągu dnia natomiast zredukujemy parowanie wody do otoczenia, a w nocy zmniejszymy wychładzanie się wody przy dużej różnicy temperatur.

Jak widać, zadaszenia basenowe mają mnóstwo zalet, które przemawiają za ich montażem. Dotyczą one nie tylko bezpieczeństwa, ale i funkcjonalności basenu oraz jego żywotności.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą WoodPool.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
17 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *