fbpx
Budowa domu

Wymiana rur wodnych i kanalizacyjnych – o czym trzeba wiedzieć?

• Zakładki: 10


Wymiana starych rur wodnych i kanalizacyjnych nie jest zbyt trudna, o ile nie zamierzamy podczas remontu wanny i sedesu przestawiać w nowe miejsca. Nowe rozplanowanie dla urządzeń sanitarnych jest już większym wyzwaniem. Usunięcie starych rur ze stali i żeliwa jest pracą ciężka, ale dosyć prostą.

Wymiana rur kanalizacyjnych

Rury kanalizacyjne wykonywane są z tworzyw sztucznych. Szare rury robi się z PVC, natomiast białe z polipropylenu. Są one lekkie, można je łatwo wyciąć i bardzo dobrze się je łączy ze względu na zastosowanie gumowych uszczelek. Demontaż rur kanalizacyjnych nie jest skomplikowany. Jeśli połączenia kielichowe nie chcą się rozłączyć to żeliwo można szybko pokruszyć, uderzając w nie ciężkim młotkiem. Jeśli natomiast chce się zostawić rury plastikowe to trzeba oczyścić kielich oraz wymienić gumową uszczelkę na nową.

Wymiana rur wodociągowych

Jeszcze parę lat temu w instalacjach wodociągowych królowała stal. Teraz przeważają rury wykonane z miedzi i z całej gamy tworzyw sztucznych. Rury stalowe są zbyt podatne na korozję oraz trudne w obróbce i montażu. Warto mieć też świadomość, że miedź działa korozyjnie na stal. Dlatego łączenie tych materiałów jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy woda najpierw płynie przez rury stalowe, później przez rury miedziane. Nie może być odwrotnie.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
22 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *