fbpx
Dodatki i akcesoria

Wycieraczka kokosowa – dlaczego warto ją wybrać?

• Zakładki: 32


Proste akcesoria czasami mają dużą wartość i pełnią niezwykle ważną rolę. Świetnym tego przykładem jest wycieraczka. Jednocześnie nie trzeba wcale wybierać modelu gumowego, lecz można zdecydować się na zupełnie inne rozwiązanie. Doskonałym przykładem jest wycieraczka kokosowa. Warto na jej temat dowiedzieć się więcej i poznać zalety jej użytkowania.

Czym jest wycieraczka kokosowa?

Wycieraczka kokosowa jak sama nazwa wskazuje jest wykonana z włókien kokosa. Są one szorstkie i dzięki temu bardzo dobrze zatrzymują brud czy wilgoć. Jednocześnie warto zwrócić uwagę na prozdrowotne właściwości kokosa, który ma działanie antybakteryjne. 

Takie wycieraczki można stosować zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz, ale też na klatkach schodowych. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie jest niezwykle funkcjonalne i do tego naprawdę dobrze się prezentuje. Decydując się na umieszczenie wycieraczki kokosowej np. we wiatrołapie czy w przedpokoju, zyskuje się dodatkową ochronę drewnianych podłóg czy tych wykonanych z materiałów drewnopochodnych. 

Dlaczego warto wybrać wycieraczkę kokosową?

Wycieraczka kokosowa poza zaletami wizualnymi jest też niezwykle trwała. Rzeczywiście wykazuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Jest odporna na zabrudzenia, a przy tym bardzo dobrze pochłania wilgoć, brud czy piasek. Utrzymanie wycieraczek w czystości nie nastręcza wielu problemów. Wybierając wycieraczkę kokosową macie pewność, że zyskacie jeszcze skuteczny przedmiot, który zdrapuje brud z Waszego obuwia. 

Wycieraczka kokosowa może być dostępna w różnych wzorach i kolorach. Można na niej nawet wykonywać różne nadruki. W przeciwieństwie do innych wycieraczek ta może posłużyć Wam przez naprawdę długi czas. W przypadku dużych ulew macie pewność, że szybko wyschnie. To produkt, który możecie wykorzystywać przez lata i nawet po długim czasie nie traci swoich właściwości. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą AXIMO podłogi obiektowe.           

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
20 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *