fbpx
Aranżacja wnętrz

Wybór właściwego stołu, czyli jak sprawić, aby wnętrze miało niepowtarzalny charakter

• Zakładki: 28


„Diabeł tkwi w szczegółach” – to powiedzenie znały już nasze babcie i prababcie. I rzeczywiście, to detale sprawiają, że pomieszczenie staje się naprawdę przytulne i chcemy do niego wracać. Dla wielu z nas prawdziwym centrum domu jest stół, przy którym od lat spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi. W jaki sposób sprawić, że właśnie ten mebel nada naszemu wnętrzu niepowtarzalnego stylu? Można postawić na stoły z kolekcji Moreno.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze stołu?

Chociaż może się wydawać, że wybór stołu nie powinien przysparzać problemów, przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Jedną z nich z pewnością jest stabilność mebla. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której romantyczna kolacja lub ważne spotkanie biznesowe odbywają się przy rozchwianym, zmieniającym położenie przy każdym ruchu stole.

Równie istotny jest wybór właściwego rozmiaru stołu. W tym przypadku warto przemyśleć liczbę osób, która korzysta z niego na co dzień. Nie należy też zapominać o wyjątkowych okazjach, takich jak święta, podczas których liczba gości gwałtownie wzrasta.

Poza funkcjonalnością, znaczenie ma też design, czyli wygląd stołu. Zupełnie inne kolekcje sprawdzą się w pomieszczeniach zaprojektowanych w sposób nowoczesny, a inne, gdy mowa o tradycyjnym budownictwie. Jeśli podczas poszukiwania idealnego stołu pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, warto skorzystać z porad ekspertów, którzy z pewnością chętnie podpowiedzą, którym modelom i rozwiązaniom warto przyjrzeć się bliżej.

Wybór stołu od jadalni – czym się kierować?

Stół w jadalni powinien być przede wszystkim miejscem spotkań domowników. Nic nie zbliża bardziej niż wspólne posiłki, warto więc zadbać o to, aby upływały one w jak najlepszej atmosferze. Doskonałym wyborem w przypadku jadalni o niewielkiej powierzchni będzie stół prostokątny lub kwadratowy, który w łatwy sposób można ustawić w kącie pomieszczenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzamy nieco miejsca, a dwa boki blatu nadal pozostają dostępne dla użytkowników.

Jeśli nasza jadalnia jest większa, możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i wybrać okrągły stół. W takiej sytuacji ustawmy go na środku, aby możliwy był do niego swobodny dostęp z każdej strony. Stoły Moreno występują w obu wariantach, dzięki czemu świetnie sprawdzają się zarówno w dużych, jak i niewielkich mieszkaniach.

Stoły do salonu – styl i funkcjonalność

Stół w salonie częściej pełni rolę dekoracyjną niż użytkową. Pamiętając o tym, dobrze jest zdecydować się na wybór modelu o nieoczywistym kształcie albo przykuwających wzrok wykończeniach. Właśnie taka jest ława na drewnianej kolumnie, która poza tradycyjnym blatem posiada również dwie szklane półki. Dzięki takim detalom bez problemu będzie można przechowywać na niej książki czy gazety, jednocześnie pijąc popołudniową kawę lub rozkoszując się wypoczynkiem wśród najbliższych.Artykuł powstał we współpracy z firmą: Meble Krysiak.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
25 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *