fbpx
Różne

Wybór miski dla kota. Na co zwrócić uwagę? O czym pamiętać?

• Zakładki: 33


Kupując lub adoptując kota, musimy się zastanowić, jak zapewnić mu możliwie najlepsze warunki do rozwoju. Poza wygodnym legowiskiem i miejscem do zabawy, warto zadbać też o właściwą miskę dla kota. Dzięki niej zwierzę będzie jadło chętnie, a my nie będziemy musieli obawiać się o jego bezpieczeństwo. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów misek dla kotów. Czym się od siebie różnią? Który model wybrać?

Plastikowa, ceramiczna, metalowa miska dla kota

Odwiedzając sklep zoologiczny stacjonarnie lub w internecie, z pewnością zetkniemy się z miskami dla kotów wykonanymi z wielu różnych materiałów. Bez trudu znajdziemy metalowe, plastikowe, a nawet ceramiczne miski dla kota. Którą z nich wybrać?

Plastikowa miska dla kota z pewnością będzie najtańsza i najłatwiej dostępna. Za niską ceną kryje się jednak niewielka trwałość. Co więcej, plastikowe miski dla kotów przesuwają się po podłodze, co znacząco utrudnia zwierzęciu jedzenie i picie.

Chcąc uniknąć tych kłopotów, warto zainwestować w miskę dla kota wykonaną z metalu. Takie naczynie będzie odporne na uszkodzenia i wyszczerbienia, a w dodatku jest wyjątkowo estetyczne. Dzięki swojej lekkości, plastikowa miska dla kota nie będzie trudna w czyszczeniu i dezynfekcji. Jej ewentualną wadą może być delikatna zmiana smaku wody, która będzie w niej długo przechowywana.

Najbardziej tradycyjne są ceramiczne miski dla kotów. Mimo ciekawego designu i łatwości w dezynfekcji, są one jednak wyjątkowo podatne na uszkodzenia. Raz obtłuczona miska ceramiczna dla kota może zranić pyszczek zwierzęcia. Wybierając ją, trzeba być zatem bardzo uważnym.

Miska dla kota – jak duża powinna być?

Wiele zależy od rozmiarów kota, który będzie z niej korzystał. Niewielkim oraz młodym zwierzętom znacznie łatwiej będzie jeść i pić ze stosunkowo płytkiego naczynia. Im większy pupil, tym na większą miskę dla kota warto się zdecydować. Przyjęło się, że miska dla kota na karmę powinna mieć pojemność około 250 ml, a ta na wodę – nieco więcej.

Akcesoria do miski dla kota – gadżet czy ułatwienie?

Coraz częściej w sklepach zoologicznych można dziś spotkać miski dla kotów wzbogacone o nowoczesne gadżety. Są wśród nich na przykład metalowe lub drewniane podstawki, dzięki którym zwierzę nie musi się schylać podczas posiłku. Taki niewielki stelaż pomaga w funkcjonowaniu zwłaszcza starszym kotom, które mają problemy z kręgosłupem.

Ciekawym rozwiązaniem jest zakup kompletu misek w uchwycie COMFY FOOD. Można go przymocować na przykład do legowiska lub drapaka. Następnie wystarczy wypełnić poszczególne naczynia wodą oraz mokrą i suchą karmą.

Innym unowocześnieniem tradycyjnej miski dla kota może być na przykład fontanna. Dzięki specjalnemu mechanizmowi, woda jest bez przerwy napowietrzana i wzbogacana w tlen, dzięki czemu nie zmienia smaku nawet mimo upływu czasu.Artykuł powstał we współpracy z firmą Cecil Prudence.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
6 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *