fbpx
Aranżacja wnętrz

Wybieramy zasłony do sypialni – o czym trzeba pamiętać?

• Zakładki: 5


Dlaczego warto wprowadzić zasłony do sypialni? Przede wszystkim zasłony to zapewnienie prywatności, ale to nie jedyny powód. Zasłona we wnętrzach wprowadza ciepły, przytulny klimat, stanowi też ważną dekorację. Przeczytaj, zanim wybierzesz zasłony do sypialni.

Zasłony gotowe do sypialni. Zasłony dopasowane do aranżacji wnętrza

W bogatej ofercie sklepów z dekoracyjnymi tekstyliami z pewnością znajdziesz zasłony do sypialni, które dopasujesz do aranżacji wnętrza – zarówno posiadanej, jak i planowanej.

  • Jednokolorowe zasłony (gładkie zasłony) doskonale sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, które jest urządzone w stylu minimalistycznym – szczególnie zasłony szare.
  • Półprzezroczyste zasłony warto wybrać do nowoczesnego wnętrza o mniejszym metrażu – delikatne i zwiewne tkaniny nie przytłoczą wnętrza, sprawią za to, że optycznie będzie się ono wydawało większe.
  • W pomieszczeniu w stylu glamour użyjmy zasłon pełniących przede wszystkim funkcję dekoracyjną – może to być nawet połączenie kwiatowych wzorów i połyskującego materiału.
  • Geometryczne wzory za zasłonach będą pasowały do wnętrz nowoczesnych, również eklektycznych. To dobry wybór również do pokoju młodzieżowego.

Jak dobrać zasłony do pomieszczenia? Modne zasłony do sypialni

Jakie zasłony do sypialni mamy do wyboru, jeśli chodzi o sposób mocowania na karniszu?

  • zasłony na przelotkach (zamiennie występują szelki lub tunel) – do nich potrzebny będzie karnisz rurkowy – rurkę wpuszczamy w otwory przelotek, szelek lub w tunel;
  • zasłony na taśmie marszczącej – taśma zapewnia elegancki wygląd zasłon, wnętrze dzięki takiemu rozwiązaniu będzie wyglądało na jeszcze bardziej dopracowane.
comments icon0 komentarzy
0 komentarze
8 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *