fbpx
Aranżacja wnętrz

Wybieramy wygodne łóżko do sypialni

• Zakładki: 5


Łóżko to miejsce, w którym spędzamy znaczną część swojego życia, powinno więc sprzyjać wypoczynkowi i pełnej regeneracji sił. Wybór idealnych mebli nie należy jednak do najłatwiejszych zadań, dlatego warto wiedzieć, jak wybrać wygodne łóżko do sypialni.

Jak wybrać wygodne łóżko do sypialni? Niezbędne porady

Wygodne łóżko do sypialni to coś, czego pragnie każdy. Na rynku dostępne są zróżnicowane ‒ pod względem komfortu i estetyki ‒ modele, dlatego trudno jest wybrać idealne łóżko. Decyzji nie ułatwiają również liczne rodzaje materacy, wśród których znajdują się tworzywa miękkie jak chmurka, lecz i bardziej stabilne, twarde konstrukcje. Warto pamiętać też, że łóżko ma służyć wiele lat, więc inwestycja ta musi być przemyślana.

Jaki rozmiar łóżka wybrać?

Wybierając łóżka sypialniane, należy zwrócić uwagę na wiele kwestii, ponieważ ma ono pełnić funkcje nie tylko użytkowe, ale i estetyczne. Na początku warto zdecydować, jaki wymiar łóżka sprawdzi się w przypadku danego pokoju. Jeśli sypialnia jest przestronnym pomieszczeniem możliwości będą większe niż w przypadku niedużego metrażu. Łóżko sypialniane powinno być również dobrane pod wielkość i wagę osoby lub osób na nich śpiących. Istnieją różne wymiary łóżek, ale przyjmuje się, że minimalna szerokość łóżka pojedynczego powinna wynosić około 90 cm, natomiast łóżka dwuosobowego – około 160 cm. Standardowo długość łóżek wynosi 200 cm. Biorąc pod uwagę zróżnicowane powierzchnie mieszkań, w sklepach dostępne są również inne formaty łóżek, optymalne do posiadanego metrażu.

Łóżko drewniane, metalowe czy tapicerowane?

Łóżko sypialniane powinno cechować się wygodą, dlatego warto przed zakupem przetestować dany model. Na komfort łóżka ma wpływ zarówno materac, jak i odpowiedni stelaż. Materace posiadają różne wypełnienia oraz twardość, dzięki czemu można dopasować dany produkt do własnych preferencji, natomiast stelaże stanowią dla nich oparcie. Łóżko warto dopasować do reprezentowanych w mieszkaniu styli.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
6 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *