fbpx
Aranżacja wnętrz

Wybieramy płytki na przedpokój – najważniejsze kwestie

• Zakładki: 12


Przedpokój nie jest może sercem domu, ale stanowi jego ważny element. Jest to pomieszczenie, które goście widzą jako pierwsze. Niestety – o aranżacji przedpokoju zapominamy najczęściej i większą rolę przywiązujemy do stylowego urządzenia salonu lub skupiamy się na poszukiwaniu przytulnych dodatków do sypialni.

Płytki do przedpokoju – czy to dobry pomysł?

Decydując się na wykończenie swojego pierwszego domu czy mieszkania albo rozpoczynając kolejny remont, warto zadać sobie najważniejsze pytanie – czy płytki do przedpokoju to dobry wybór? Należy pamiętać, że mówimy o jednym z najbardziej eksploatowanych, przejściowych pomieszczeń, które narażone jest także na niekorzystne warunki z zewnątrz. Częste otwieranie drzwi o każdej porze roku czy wilgoć przynoszona na obuwiu – oto główne powody szybszego niszczenia podłoża.

Niewielki metraż może być zarówno przeszkodą (większe płyty potrzebują cięcia), ale także zaletą, bo koszt remontu jest niższy, a my możemy pozwolić sobie na materiały z wyższej półki. Niezależnie jaki styl lubimy, zawsze znajdzie się idealne rozwiązanie. Dla fanów naturalnych wykończeń i przytulnych miejsc zaprojektowano specjalne, drewnopodobne płytki do przedpokoju, które dobrze imitują znane nam słoje oraz fakturę drewna. 

Jakie kafle do przedpokoju wybrać?

Najlepszym materiałem do trudnych pomieszczeń są wszelkiego rodzaju duże płytki ceramiczne, ale także mniejsze kafelki, które może i wymagają większego nakładu pracy podczas układania, ale rekompensują to niebanalnym wyglądem. Kolor, fakturę i kształt należy wybrać według własnych upodobań. Trendy w urządzaniu wnętrz zmieniają się co sezon, natomiast płytki do przedpokoju to często wybór na wiele lat.

Warto kierować się rozsądkiem i wybrać taki model, który jest przede wszystkim uniwersalny i szybko nie przestanie być modny. Należy zwrócić uwagę na twardość materiału i łatwość czyszczenia. Przedpokój jest tym pomieszczeniem, które będzie wymagało częstych porządków ze względu na charakter przejściowy i nietypowe położenie. 

Czy płytki do korytarza mogą być takie same jak płytki w przedpokoju?

Planując remont, warto zwrócić uwagę na spójność przedpokoju z pozostałymi pomieszczeniami w domu. Często przedpokój posiada widoczne połączenie z innymi pokojami, nie w każdym przypadku pojawiają się rozdzielające je drzwi. W zależności od metrażu naszego mieszkania czy domu, czasami oprócz przedpokoju pojawiają się także dodatkowe łączniki takie jak korytarze czy klatka schodowa.

Oczywiście płytki do korytarza mogą być takie same, jak płytki w przedpokoju – pozwala to zachować większą spójność całego wnętrza, a ponadto trik ten ułatwia kompletowanie materiałów potrzebnych do remontu.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
14 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *