fbpx
Aranżacja wnętrz

Wybieramy okna na poddasze – o czym trzeba wiedzieć?

• Zakładki: 7


Marzeniem wielu z nas jest wybudowanie własnego domu. Jednym ta decyzja przychodzi łatwo, innym trudno. Bijemy się z myślami, czy podołamy temu wyzwaniu.

Okna połaciowe – odpowiednie doświetlenie poddasza

Należy pamiętać, że około 90% naszego wolnego czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych, dlatego coraz bardziej zwracamy uwagę na dostęp naturalnego światła, które poprawia nasze samopoczucie, zdrowie czy zdolność do koncentracji. Dlatego powinniśmy wybierać w miarę możliwości okna dachowe z dużymi przeszkleniami, które umożliwią napływ dużej ilości światła do naszych pomieszczeń na poddaszu.

Okna połaciowe – kontakt wzrokowy z otoczeniem

Okna dachowe różnią się między sobą sposobem otwierania. Do wyboru mamy okna dachowe obrotowe, uchylno-obrotowe, okna balkonowe oraz okna dachowe o podwyższonej osi obrotu. Sposób otwierania okien dachowych decyduje o wygodzie użytkowania poddasza, a ich rozmiar i wysokość montażu o możliwości kontaktu wzrokowego z otoczeniem.

Okna połaciowe – umożliwiają wietrzenie pomieszczenia

Jak doskonale wiemy, źródeł wilgoci w mieszkaniu jest wiele, np.: dostaje się ona do pomieszczenia wraz z powietrzem zewnętrznym, generowana jest przez samych domowników (oddychanie) oraz podczas codziennych czynności takich jak pranie, gotowanie. Dlatego również bardzo ważną rzeczą jest odpowiedni dobór okien, które umożliwią wietrzenie pomieszczeń znajdujących się na poddaszu, a także wspomogą pracę prawidłowo działającej wentylacji grawitacyjnej.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
8 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *