fbpx
Aranżacja wnętrz

Wybieramy meble do nowoczesnego salonu – ciekawe aranżacje

• Zakładki: 9


Salon to jedno z najbardziej reprezentatywnych pomieszczeń w domu. Uważany jest on za strefę relaksu, wypoczynku i centrum życia towarzyskiego. Nowoczesny i przestronny, służy zarówno domownikom, jak i gościom. W związku z tym salon musi być elegancki, funkcjonalny i schludny – a jednocześnie przytulny i wygodny.

Czym powinny charakteryzować się nowoczesne meble do salonu? 

Nowoczesne meble do salonu muszą być minimalistyczne. Nic zatem dziwnego, że często wykonane są one ze stali i szkła. Duże, przezroczyste szkło dodaje kolekcji uniwersalnego charakteru, a stal przełamuje czystość formy i podkreśla futurystyczny, chłodny oraz odważny design. 

Stosowanie się do zasad optymalizacji i zakup tylko tych mebli, które będą stanowiły niezbędny element wyposażenia, jest kluczowe do osiągnięcia modnego i nowoczesnego wnętrza. Każdy mebel musi mieć wyraźne przeznaczenie – tworząc spójną i kompatybilną całość. Precyzja i przemyślany dobór mebli, ich koloru oraz wykończenia nada Twojemu salonowi niepowtarzalny charakter.

Jakie kolory zastosować w nowoczesnym salonie?

Nowoczesne meble do salonu są dostępne w wielu kolorach – od stonowanych i klasycznych odcieni, po bardziej żywe i intensywne kolory. Bardzo popularne, klasyczne, dodające wnętrzu elegancji i szyku białe i czarne akcesoria świetnie komponują się z żywymi i intensywnymi kolorami ścian. 

Jednak wystrój nowoczesnego salonu nie zawsze musi opierać się tylko na bezpiecznych i uniwersalnych barwach. Często to właśnie kolor, czy też niespotykany, designerski kształt mebla stanowi przełamanie stylu salonu. Odważna aranżacja połączona z funkcjonalnością i minimalizmem nadaje pomieszczeniu ciekawy, niepowtarzalny i intrygujący ton. Do nowoczesnego, salonu można więc wybrać meble w kontrastujących kolorach czy fakturach.

Jakie kształty powinny mieć nowoczesne meble?

Nowoczesne meble do salonu powinny być lekkie i zapewniać maksymalną swobodę. Niektóre z nowoczesnych mebli mają bardzo minimalistyczny i prosty design, który świetnie komponuje się z wnętrzami w stylu skandynawskim lub minimalistycznym. Inne nowoczesne meble, takie jak fotele lub sofy, mogą mieć bardziej ozdobny i przyciągający uwagę kształt. Nowoczesne meble mogą mieć również zaokrąglone lub ostre krawędzie, które nadają im niepowtarzalny wygląd. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
12 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *