fbpx
Aranżacja wnętrz

Wybieramy ławę do salonu – porady aranżacyjne

• Zakładki: 4


Poszukujesz właśnie wyposażenia do swojego salonu? Warto postawić na ławę. Taki niepozorny mebel sprawi, że pomieszczenie stanie się bardziej funkcjonalne.

Ława w salonie – detal, którego nie powinno zabraknąć

Pokój dzienny to miejsce, w którym toczy się życie domowników. To tutaj oglądamy telewizję, czytamy książki, gramy w planszówki, omawiamy smutki i radości dnia codziennego. W pomieszczeniu tym przyjmujemy również gości. Ława w salonie, ustawiona tuż przy kanapie, stanowi bardzo praktyczne rozwiązanie. Pozwala podać drobny poczęstunek, postawić przekąski na czas seansu filmowego, odłożyć czytaną lekturę lub ulubioną gazetę. Jednocześnie jest niewielki, dlatego nie zajmuje zbyt dużo przestrzeni i niepotrzebnie nie przytłacza pomieszczenia.

Ława – aranżacje

Praktyczna aranżacja ławy musi zapewniać wygodny dostęp do blatu. Najlepiej ustawić je w odległości około 50 cm od sofy. Te dwa meble będą tworzyć nierozerwalny zestaw, dlatego ich wysokość powinna być zbliżona. Ważne także, aby były dopasowane stylistycznie do wnętrza, ponieważ tylko wtedy staną się jego dodatkową ozdobą, a całość będzie sprawiać wrażenie przemyślanego i spójnego projektu. Stolik musi harmonizować nie tylko z kompletem wypoczynkowym, ale także komodą, witryną czy półeczkami zamontowanymi na ścianie.

Ława w salonie – jaki model wybrać?

Bardzo dużo osób wybiera modne aranżacje skandynawskie. Ich wyznacznikiem jest połączenie bieli i szarości, prostota oraz wykorzystanie naturalnych materiałów. To sprawia, że takie przestrzenie prezentują się elegancko, a jednocześnie są ciepłe i przytulne. Jaka ława w salonie wpisze się w ten klimat? Do wnętrz w stylu skandynawskim idealnie pasują drewniane ławy z okrągłym blatem. Tutaj nie ma miejsca na ozdobne detale, dlatego nóżki powinny być proste. Możesz sięgnąć po naturalny odcień drewna, biel lub szarości.

Odcień ławy dopasuj do kompletu wypoczynkowego. Do szarej lub beżowej kanapy doskonale będzie pasować biały blat. Jasny dąb bardzo dobrze wpisze się w modną obecnie stylistykę eco, a ciemny będzie odpowiedni do narożnika w mocnym odcieniu (np. czerwonego czy fioletowego).

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
7 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *