fbpx
Wnętrza

Wybieramy krzesła do jadalni. Przegląd kolekcji marki Venetti.

• Zakładki: 8


Strefa do wspólnego spożywania posiłków jest bardzo ważna – niezależnie czy wygospodarujecie ją w kuchni, w salonie czy też macie osobne pomieszczenie na jadalnię. Kluczowe w przestrzeni jadalnianej jest to, aby urządzić ją w taki sposób, aby była komfortowa, funkcjonalna i odpowiadała nam stylistyką. Ważne, żebyśmy się w niej dobrze czuli podczas posiłków. W jadalni często gościmy naszych przyjaciół lub krewnych, zatem wnętrze to pełni również funkcję reprezentatywną. Warto pamiętać o spełnieniu wszystkich tych funkcji, urządzając jadalnię i wybierając meble do jadalni oraz dodatki. Jednym z kluczowych elementów wyposażenia jest stół oraz krzesła. Stół w jadalni powinien być stabilny i wygodny, a także odpowiednio duży, aby pomieścić wszystkich domowników. A jakie krzesła wybrać? O tym w dzisiejszym artykule!

Drewniane czy tapicerowane? Czyli wybieramy krzesła do jadalni

Podczas biesiadowania we wspólnym gronie podstawową i najważniejszą kwestią jest wygoda. Czując się komfortowo zapominamy praktycznie o świecie, zatracając się w rozmowie i świętowaniu. Dlatego tak ważny jest dobór odpowiednich krzeseł. Wiele osób przeświadczonych jest, że wygodne krzesła muszą być tapicerowane. Tymczasem podstawową kwestią jest właściwe wyprofilowanie krzesła, które powinno mieć wygodne siedzisko i ergonomiczne oparcie. 

Drewniane krzesła tapicerowane to bardzo popularny wybór do jadalni. Swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim praktycznej stronie. Drewniane krzesła z łatwością utrzymasz w czystości, wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką. To dość istotne, ponieważ w jadalni łatwo o zabrudzenie mebli jedzeniem i piciem. Dla miłośników klasycznych form i prostego designu doskonałą propozycją będzie krzesło do jadalni Venotti Verona w wariancie z ciemnym lub jasnym drewnem. Szukasz krzeseł do jadalni o fantazyjnym designie? Jesteśmy pewni, że zachwyci Cię model krzeseł Tori. Siedzisko wykonane jest z drewna (jasne lub ciemne do wyboru), natomiast nogi i siedzisko z metalu w kolorze czarnym. Nogi krzesła są wygięte w geometryczne trapezy. Oparcie jest wyprofilowane do kształtu pleców i składa się z designersko wygiętych, metalowych łuków. 

Oczywiście możesz też wybrać tapicerowane krzesło Fado o minimalistycznej formie. Ma ono tapicerowane siedzisko, pokryte skórą, co zwiększa komfort siedzenia, będąc jednocześnie proste w utrzymaniu czystości. Czarno-biała kolorystyka i minimalistyczny design krzesła sprawiają, że fantastycznie komponuje się ono z aranżacją nowoczesnej, wręcz futurystycznej jadalni. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
4 wyświetlenia
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *