fbpx
Aranżacja wnętrz

Wybieramy drzwi wejściowe do domu – poradnik

• Zakładki: 9


Można znaleźć na rynku drzwi zewnętrzne ze stali, z drewna, PCW lub aluminium. Najpopularniejsze są drzwi wejściowe stalowe, które są mocne, trwałe i zwykle dość tanie.

Drzwi wejściowe stalowe

Mają ramę z drewna lub stali pokrytą arkuszami blachy. Mogą być wykończone okleinami drewnopodobnymi lub polakierowane farbami. Droższe mają wykończenie z drewna lub sklejki. Drzwi zewnętrzne ze stali trudno jest ocieplić, ale zgodnie z najnowszymi Warunkami Technicznymi z 2021 współczynnik przenikania ciepła drzwi zewnętrznych powinien wynosić co najmniej 1,3 W/m2K. Na rynku są też już dostępne pasywne drzwi stalowe o współczynniku U = 0,8 W/(m2.K). Drzwi plastikowe mają ramę i ościeżnicę z profili z PCW. Panel drzwiowy również jest pokryty arkuszami z PCW. Powierzchnia jest okleinowana lub lakierowana.

Drzwi wejściowe PCW

Drzwi z PCW mają dobre parametry cieplne – współczynnik U wynosi 1-1,3 W/(m2.K). Takie drzwi są najtańsze i bardzo popularne. Ich plusem jest także to, że łatwo je dopasować do okien, rolet zewnętrznych, a nawet bramy garażowej.

Drzwi wejściowe drewniane

Drzwi z drewna to produkt drogi. Mają ramę i ościeżnicę z klejonki drewnianej, a skrzydło pokryte sklejką, płytą HDF lub wiórową. Na powierzchni jest szlachetny fornir z dębu, sosny, mahoniu, meranti. Mają dobre parametry cieplne. Najlepsze drzwi wejściowe z drewna osiągają współczynnik U = 0,7/(m2.K).

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
27 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *